Фейк про те, що Абрамси вже дуже добре горять на фронті – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейк про те, що Абрамси вже дуже добре горять на фронті

Росіяни всими силами намагаються переконати глядачів, що Абрамсів не бояться. То поширили старе відео з зимових навчань, де Абрамс буксує і видали його за сьогодення, тепер придумали “висновок експерта” про те, що Абрамси добре горять, бо в них броня з урана. Про деталі викриття цього вкиді – далі у матеріалі.

 

Цей фейк можна було б спростувати простим фактом – танки Абрамс ще не поставлені Україні і не беруть участі в боях. Тому ні добре ні погано горіти в “зоні СВО”, як стверджують фейкарі, не можуть. Але дослідимо чи має взагалі підгрунття така заява експерта.

Отже, низка росзмі поширила новину з заголовками на кшталт “Абрамси  в зоні СВО спалахуть як сірники”. Посилалися на слова “експерта з озброєнь НАТО” Алєксандра Артамонова.

 

Ми не будемо зупинятися на експертності “експерта” Артамонова, який вчився на соціолога, дипломата, філолога, але не військового,  був ведучим, заступником керівника православного телеканалу, директором компанії цивільної авіації, а зараз очолює підприємство зі спецзв’язку “Спецтелеком”. Цікавить що він сказав в даному конкретному випадку.

Отже, Царьград повідомляє, що Артамонов взагалі розповідав про снаряди зі збідненим ураном, якими зараз лякають ростелеканали і ними ж виправдовують надання Білорусі тактичної ядерної зброї. До честі Артамонова він чітко заявив, що такі снаряди – ніяка не ядерна зброя. Пояснення технічних характеристик, надміцності через використання урану  у нього теж доволі точне.

А далі, говорячи про те, що через надлишок збідненого урану США його закопують, або роблять снаряди чи броню, як у Абрамса. І тут експерт нібито сказав, що ці танки гарно горять в зоні СВО.  З чого читач мав би зробити висновок, що надміцний метал уран, снаряд з якого пробиває метрову броню, гарно горить від зустрічі з російською/радянською зброєю. Принаймні таку цитату йому присвоїв Царьград.

Ми знайшли та перевірили відео з цим коментарем Артамонова, щоб зрозуміти логіку такої заяви. І виявилося, що він такого не говорив. Після згадки про броню зі збідненого урану на Абрамсах Артамонов одразу перейшов до критики застосування снарядів зі збідненим ураном, тому що вони, на його думку, завдадуть шкоди наступним поколінням. І далі він почав розповідати про наслідки обстрілу Сербії такими снарядами. Жодного слова про палаючі Абрамси і про війну в Україні сказано не було.
Тобто Царьград просто придумав цю цитату.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja