Фейкове відео про колосальні втрати ЗСУ – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейкове відео про колосальні втрати ЗСУ

Російські фейкарі намагаються бити по найболючішому – по втратах. Для цього вчора пробували закинути підробне відео з Єдиних новин, де в стрічці на екрані нібито повідомили про мільйонні втрати України.

 

Це недолуга підробка, яка не потребує аналізу за допомогою спецпрограм. Стрічку з текстом, що біжить по зображенню ефіру Єдиного маратону тупо наклали поверх відео. Вона надто відрізняється за якістю та кольором: на телевізорі чорний колір з ефіру показується тьмяно і з засвіченнями, і лише стрічка з текстом чітка та яскрава.
 Оригінальне відео, з якого зроблено фейк – це сюжет з включенням бійця Привида від 23 листопада.
Фрагмент триває з 6:02 до 6:07. Протягом цього часу в стрічці новин повідомлень про втрати не було. Ми вирізали цей фрагмент для наочності.

Тепер щодо змісту повідомлення: там вказують, що втрати України нібито склали 1 млн 126 тис 652 особи загиблими та зниклими безвісти. Фейкарів знову підводить гуглтранслейт: вони пишуть “пропало безвісти”. Та це не головне. Цифра втрат – просто неймовірна. Попри те, що чисельність втрат у нас не розголошується та навіть становить державну таємницю, за даними з відкритих джерел можна легко довести безпідставність такої цифри. Зниклими безвісти після 23 лютого 2022 року, за даними МВС, вважаються близько 27 тисяч людей (як цивільних, так і військових). 
 
Загальну кількість всіх військових, що боронять Україну, озвучив свого часу міністр оборони Олексій Резніков: «Мобілізовані до ЗСУ – до 700 000 осіб, прикордонники – до 60 000, Нацгвардія – до 90 000, Національна поліція – до 100 000. У нас сьогодні понад 1 млн людей у формі забезпечують діяльність сектору безпеки й оборони». 
 
Тобто навіть якщо додати усю чисельність Сил оборони плюс безвісти зниклих, все одно виходить менше за 1 млн 126 тисяч, які намалювали фейкарі. І очевидно, що не всі наші ЗСУ та Нацгвардійці загинули.
 
Висновок: росіяни поширюють такі страшні цифри з тієї ж причини, з якої наше МО їх не афішує – щоб не провокувати панічні настрої та не давати шансу ворогам для розрахунків наступних кроків. А настільки відірвані від реальності ці цифри навмисно, щоб вразити, бо про те, що загинули десятки тисяч розуміють всі, такі цифри озвучували і офіційні особи. Тобто оголосивши цифру, яку люди можуть припустити, зради не посієш.
 
 
 
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja