Фейкове збиття гелікоптера НАТО в Україні – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейкове збиття гелікоптера НАТО в Україні

В твітері опублікували ролик з низькою роздільною здатністю, на якому видно запуск ракет по гелікоптеру, який потім різко падає на землю та вибухає при зіткненні. Також в ролику продемонстровано нібито розстріл кількох танків та автівок за допомогою ракет.
Твіт містив текст наступного змісту: Неймовірні кадри #НАТО відправило свої винищувачі та гелікоптери на допомогу #Україні️  . Як тільки вони зайшли на кордон, їх атакували #російські ракети, і жодна не втекла. Цю новину повідомили лише #китайські ЗМІ, на Заході – жодні”.

Таке ж повідомлення, про те, що лише китайські ЗМІ поширили це відео, розміщено на самому відео.

Насправді відео – підробка і це видно неозброєним оком. Графіку комп’ютерної гри видають: неприродні дими, несправжній гранатомет, шолом “військового”, вигляд ракет та танків, неймовірна зміна ракурсу – стрімке наближення та віддалення без втрати фокусу тощо.

Фактчекери з Reuters підтвердили цю здогадку: їм вдалося знати це ж відео в кращій якості і виявилося, що це запис геймплею з гри Arma 3, який був завантажений на YouTube у квітні 2022 року ( bit.ly/3EJCO3q ),  ( archive.is/wip/V1EzS ).

Наприкінці 2022 року Bohemia Interactive вже публікувала прес-реліз і відео, в якому описано, як виявити кадри відеоігор Arma 3, які поширюються в Інтернеті, включаючи неприродні ефекти частинок і низьку якість роздільної здатності. ( bit.ly/3ELBLzG ).

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja