ФЕЙКОВИЙ американський сайт поширює російську пропаганду про інфляцію в США – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

ФЕЙКОВИЙ американський сайт поширює російську пропаганду про інфляцію в США

Пропагандистська машина кремля постійно працює на те, щоб переконати читачів, що нібито допомога, яку надає Захід Україні, призводить до інфляції і зубожіння жителів Євросоюзу і США. Публікують такі новини або куплені спікери, про яких ми писали детально, або на сайтах одноденках. Потім на них посилаються російські сайти, як на “вагоме іноземне джерело”.

 

 

 

Такий фейк видало “ріа новости”. На сторінках видання з’явилася стаття про те, що американці розкритикували нову прессекретарку Білого дому Карін Жан-П’єр за її слова про “Путінське підвищення цін”.

“Авторитетне джерело”

У статті ріа вказується, що нібито американці розкритикували в Twitter виступ нового прессекретарки Білого дому Карін Жан-П’єр. Фейкарі пишуть, що «бурхливу реакцію жителів США викликало висловлювання представника американського відомства про причини інфляції в країні, а саме про «путінське підвищення цін». Посилаються пропагандисти на нікому невідомий сайт Mail BD

“Карін Жан-П’єр насилу стримується, коли вголос вимовляє «путінське підвищення цін». Дайте їй час, і вона навчиться брехати, так само як,  це зробила Псакі», — цитує нібито одного з американців це видання.

Ніяких посилань на висловлювання американців в статті Mail BD немає, зате є пряме посилання на російський пропагандистський ресурс pravda.ru.

Російські вуха

З сайту взагалі стирчать російські вуха: він рясніє пропагандистськими статтями взятими з правдиву та інших російських джерел, вони також публікують різноманітних “воєнкорів” та представників бойовиків денере.  Видають російське походження сайта такі деталі, як обов’язкова згадка про те, що “проти Азову порушено кримінальну справу в Росії”. Такі приписки у росії обов’язкові, без них видання можуть звинуватити в пропаганді нацизму. Сайт хоч і був зареєстрований 2013 року проте “новини” там почали з’являтися лише два тижні тому. Більшість про війну і росі. Всі вони – проросійські. 

Про путіна ніхто не згадував

На сайті Білого дому опублікована справжня стенограма брифінгу прессекретарки Карін Жан-П’єр. Їй дійсно ставили питання щодо інфляції, на яке вона відповіла, що в Адміністрації американського президента дійсно дуже стурбовані даною проблемою. 

Питання журналіста виникло з приводу  твіта президента Джо Байдена, який писав, що для уповільнення інфляції необхідно створити систему, в якій найзаможніші корпорації “оплачують свою справедливу частку”. Читачів справді не задовольнила відповідь “ні про що” від прессекретарки, і за це її критикували в Твіттері.

Проте ані журналіст, ні Карін Жан-П’єр ніде не згадували і Путіна чи росію взагалі. А от частина фрази: “Дайте їй час, і вона навчиться брехати, так само як,  це зробила Псакі” в одному з коментарів справді є.

Висновок

Отже перед нами один з прикладів інформаційної спецоперації, яку на постійній основі проводять серед російські пропагандисти за кордоном.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja