Небезпечний фейк про підпал ТЦК – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Небезпечний фейк про підпал ТЦК

НЕБЕЗПЕЧНІ ФЕЙКИ ПРО “ПІДПАЛИ ВІЙСЬККОМАТІВ”

Ницості “рекламістів тг” немає меж. Вони чітко відслідковують резонансні, часто болісні теми і створюють хайпові реклами на їх основі. Вже використовували фейкові: виплати 6600, “найточніші” графіки відключень світла, радари ракетних атак, карти ядерного зараження, нібито 18+ відео з катуваннями та вбивствами “кадирівців, снайперок, вагнерівців”. Для подробиць звісно ж треба було підписатися на канал. Таким чином вони наганяють підписників і вартість реклами на цих каналах. Про ціни на рекламу ми писали раніше, якщо коротко: це від сотень до тисяч доларів за один тимчасовий пост. 

 

Рано чи пізно фейкові підпали ТЦК просто мусили бути використані в підігрітому для цього інформпросторі. Ненависть до ТЦК, з закликами розправи в коментарях, невипадково культивується в різноманітних групах про повістки вже довгий час. І далеко не всі ці коментарі від ботів або російських агентів. Хоча грає це все на користь росії. Зірвати мобілізацію – закінчаться військові – Україна програє війну.


Вчора в Тіктоці з’явилося два відео, на яких були показані пожежі десь в Україні (судячи з поліцейських машин). В написах стверджувалося, що “жінка у Львові кинула коктейль у тцк”, а в другому писали про “ще один підпал у Вінниці”. Тобто у другому підписі додатково підкреслювали, що це вже ніби масове явище. За подробицями посилали в телеграм. Один канал поширювач знайти вже не вдалося, а другий ще живий: має вкрадений логотип 24 каналу, чотири хайпових відео, в тому числі з “однооким” Арестовичем, і посилання на закритий ТГ-канал зі 130 тисячами підписників. Туди всіх і загукують, бо “тікток банить”.  


Звісно ж обидва відео не з Вінниці і не зі Львова: там ТЦК так не виглядають, ми переглянули фото всіх. Жодних повідомлень про пожежі з ТЦК в Україні теж немає.

А вуха історії з жінкою з коктейлем взагалі стирчать з російського тг-каналу. Там вчора “від джерел” розказали про жінку, яка нібито кинула коктейль в військкомат в Феодосії. Вчителька росмови, до речі. Яку “куратор” переконав боротися з росією. Гарна історія.

 

Отже, хоч фейки про підпали – не суто “російське іпсо”, а недолугий витвір рекламістів, та коментарі під цими відео залишали і цілком справжні користувачі. І 100% цих відгуків – схвальні. Таким чином росіяни, руками “рекламістів”, вже мають змогу промоніторити реакцію суспільства на подібні вкиди і цілком спробують скористатися ситуацією.

Навіть без справжніх подій для росіян та їх посіпак достатньо картинки “громадянської війни військових проти цивільних”. То ж будьте пильними і не підтримуйте антиукраїнський контент, навіть якщо він виглядає “за права людей”. Можна як мінімум за поширення неправдивих чуток понести адмінвідповідальність. Або й за зрив мобілізації – кримінальну.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja