Пропаганда рф розгортає ІПСО на тему підриву Каховської ГЕС з метою спровокувати політичну кризу в Україні – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Пропаганда рф розгортає ІПСО на тему підриву Каховської ГЕС з метою спровокувати політичну кризу в Україні

За даними ГУР МО, держава-агресор підготувала чергову інформаційну спецоперацію з дискредитації України та її військово-політичного керівництва. Про це повідомили в офіційному телеграм-каналі відомства http://surl.li/hvbtf.

 

Спільними зусиллями розвідувальної спільноти України отримано інформацію про те, що російським агентством соціального проєктування запущено новий етап кампанії з дискредитації українського військового командування та державних діячів.

В її рамках підготовлено серію провокативних матеріалів, які, за задумом авторів, мають перекласти на Україну відповідальність за підрив дамби Каховської ГЕС та створити передумови політичної кризи.

Підготовлені заголовки публікацій мають так званий «клікбейтний» характер та містять прямі звинувачення на адресу воєнно-політичного керівництва, зокрема, Президента України:

– «Так не діставайся ти нікому! Зневірившись досягнути успіху у можливому наступі, Зеленський перейшов до тактики випаленої землі, але направленої проти свого народу»;

– «Вибух дамби має «змити» Зеленського»;

– «Зеленський робить все, щоб перестати бути «нашим мерзотником»;

– «Підрив дамби утопить Зеленського і Україну».

Під кожним матеріалом розміщуватимуться коментарі з фейкових акаунтів, начебто від імені українських та іноземних читачів. Вони мають створити враження «живої» дискусії та залучити до обговорення реальних користувачів мережі. Наявний бюджет проєкту складає близько $6 млн з можливістю подальшого збільшення.

Від проекту «БезБрехні» зазначимо, що це вже далеко не перше подібне ІПСО, яке генерує російська пропаганда, що направлене на підрив державного устрою та дискредитацію керівництва країни та командування ЗСУ.

З перших днів війни пропаганда намагалася переконати українців, що президент та вище керівництво країни – втекли за кордон. Як аргументи – публікувалися фейкові повідомлення від начеб то президента, прем’єр-міністра, які насправді були грубо зробленими дипфейками.

Влітку та восени 2022 року пропаганда активно розганяла ІПСО про начебто конфлікт між Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та президентом України.

Тож завдяки інформації ГУР МО маємо зброю для дій на упередження, бо попереджений – значить озброєний.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja