Пропаганда від “страни” про 16 річних, яких відправлятимуть на фронт – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Пропаганда від “страни” про 16 річних, яких відправлятимуть на фронт

Ще 11 липня до Верховної Ради було внесено законопроєкт № 9480, яким зокрема хочуть дозволити виїздити неповнолітнім до 18 років лише за згодою батьків (піклувальників, прийомних батьків тощо) та у супроводі одного з них або іншої уповноваженої ними особи. Зараз діє норма, що з 16 років дитина вільна сама їхати за кордон.

Пояснюють нове обмеження тим, що у деяких країнах Європи українці від 16 до 18 років, що виїхали і живуть без законних представників (до родичів, зі знайомими батьків, з бабусею без доручення) підпадають під категорію осіб без супроводу. І держава починає ними опікуватися: забирати у прийомні сім’ї чи спецзаклади. Такі випадки широко відомі в Італії. У Польщі, щоб цього уникнути, родичам чи друзям доводиться через суд встановлювати опікунство над дітьми, яких вони прихистили.

 

13 липня цей законопроєкт було внесено на ознайомлення комітету і після цього жодних рухів не було. Аж раптом ні сіло ні впало 9 серпня “політіка страни” вкидає допис про цей законопроєкт. В дописі не зазначають, що законопроєкту уже місяць, а подають як новину. Ще й з відповідними натяками: 17 річних нібито уже не випускають, якщо не стоять на військовому обліку. Прямим текстом страна звісно ж не сказала, що 16 річних хлопців не випускають, щоб відправити на війну, але росіяни, що її читали натяк зрозуміли вірно.

Цю “новину” підхоплюють українфобські тг-канали одразу з припискою, що цим законом Україна готує гітлерюгент.

Водночас в російських медіа ця інформація вже подається як “українські читачі та медіа переконані, що неповнолітніх готують до війни”.

Окремо активізуються любителі теорій змов і навіть намагаються цей меседж просувати англійською.

Зрештою один з “пояснювачів” навіть записує на ютубі ролик про Законопроєкт 9480. Комічно, що такий ролик уже писав один з адвокатів місяць тому. Та факт, що це не новина нікого не спинив.

Зрештою вище російської тг-сміттярки реадовки (що має щоправда 2,5 млн читачів) вкид не розійшовся.

Ні центральні змі, ані їхні пропагандисти-мільйонники його не підхопили. Але спробу страни вкинути “зраду” зафіксовано.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja