Російський фейк про обстріл Херсону HIMARS-ами – Без Брехні
Пропаганда-СТОПРозслідування воєнних злочинів Росії

Російський фейк про обстріл Херсону HIMARS-ами

Росіяни обстріляли Херсон зранку 24 грудня. Обстріли продовжились і вдень. Спочатку російські терористи як завжди  радісно вихвалялися, що здійснили  обстріл Херсона «по місцях дислокації ЗСУ та їх логістиці».

Російський тг-канал Херсон.ру о 13:03 взяв відео і послався на український «Ху@вьій Херсон». Причому взяли відео ще ранкове. Та після того, як масово почали з’являтися фото та відео з загиблими цивільними херсонцями просто в центрі міста, росіяни почали заперечувати своє ж повідомлення.

За версією Росія ЗСУ у відповідь на ранковий обстріл росіянами і самі вдарили по центру Херсона з HIMARS. Навіщо? Щоб звинуватити росіян, які не заперечують, що стріляли вранці. Нелогічно? То ви ще не бачили їхніх «доказів». 

Вже о 13:07 в тому ж каналі викладають фото з ураженою уламками автівкою і притуляють поруч з нею ілюстративне фото з рукою на фоні піску, яка тримає кульки. Це має бути доказом, що саме такими кульками уразило автівку, а кульки такі слугують начинкою для Himars-ів.

Цю версію зі здвоєним фото швидко поширили інші роспропагандисти.

Фото руки з кульками до Херсону не має відношення, і пісок далеко не з Олешків.  Воно було зроблене в 2016 року у Кувейту. На ньому справді вольфрамові кульки від реактивної системи залпового вогню M30A1. Але до чого тут центр Херсона. 

Проте цю версію росіяни крутили ледь не до вечора.  Пізніше російські «воєнкори» включили експертів з балістики і почали малювати вигідні їм траекторії прильотів з потрібних фото. От тільки з реальністю вони не збігаються. 

Наприклад, фото ранкових влучань в Таврійському районі росіяни не взялися підробляти, бо там все очевидно. В аптеку біля Еко-маркету на Покришева ( 46°40’36.21″Пн 32°36’59.97″С) та будинок на вулиці 47-ї Гвардійської дивізії ( 46°40’18.38″Пн 32°36’53.91″С) не могло прилетіти з півночі чи південного заходу, тобто звідти, де можуть бути ЗСУ. Сторона руйнування знаходиться зі східного боку. Навіть якщо окреслити найширший сектор прильоту, то обстріл можливий лише з того напрямку, де окупанти. Погляньте самі.

Взагалі навіть дивно, що росіяни виправдовувалися. Останні обстріли українських міст, в тому числі з людськими жертвами, вони радісно називали «ударами возмєздія».  

Матеріал підготовлений у співпраці з виданням Кавун.City.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja