Кремль поширив неправду – під час телефонного дзвінка Еммануїл Макрон не вітав Путіна з перемогою на виборах – Без Брехні
Фактчек з-за поребрика

Кремль поширив неправду – під час телефонного дзвінка Еммануїл Макрон не вітав Путіна з перемогою на виборах

На днях виникла досить спірна ситуація коли офіційний Кремль в особі прес-секретаря Дмитра Пєскова заявив про те, що президент Франції Еммануїл Макрон, в ході телефонної розмови, привітав Володимира Путіна з обранням на пост президента Російської Федерації. Однак, Єлисейський палац спростував факт вітання. Фактчек розбирався з цим питанням.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Текст частини повідомлення з офіційного сайту президента РФ «Телефонна розмова з Президентом Франції Еммануїлам Макроном» де саме йдеться про привітання виглядає наступним чином:  «З ініціативи французької сторони відбулася телефонна розмова Володимира Путіна з Президентом Французької Республіки Еммануїлам Макрона. Е.Макрон привітав В.Путіна з перемогою на президентських виборах і висловився на користь продовження спільної роботи щодо подальшого розвитку багатопланового російсько-французького співробітництва, зокрема між громадянськими суспільствами в рамках «Тріанонського діалогу…»

У свою чергу на сайті Єлисейського палацу повідомлення «Реліз – телефонна розмова між Еммануїлам Макроном, Президентом Республіки та Володимиром Путіним, Президентом Російської Федерації» має дещо інший вигляд (повний варіант тексту): «Президент Республіки, Еммануїл Макрон, подзвонив 19 березня пану Володимиру Путіну, Президенту Російської Федерації. На наступний день після президентських виборів, і напередодні чергового вступу пана Володимира Путіна на найвищу посаду виконавчої влади Президент Республіки звернувся до Росії і російського народу, від імені Франції, з побажанням успіхів у модернізації політичної, демократичної, економічного та соціального життя країни. Він нагадав свою прихильність конструктивному діалогу між Росією, Францією і Європою. Відносно Сирії, Президент Республіки висловив велику стурбованість ситуацією у кантоні Афрін, що в районі східної Гути, і закликав Росію зробити все можливе, щоб припинити бойові дії і втрати серед цивільного населення. Президент Республіки нагадав, що Франція, як і раніше рішуче прихильна повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, і якнайшвидшої реалізації Мінських угод.

Президент Республіки закликав російську владу зробити все можливе для розслідування нападу в Солсбері, і відновити співпрацю з надання інформації про програми, які не були представлені в Організацію по забороні хімічної зброї. Він поінформував президента Російської Федерації про заходи, які вживаються для забезпечення безпеки наших співгромадян.

Президент підкреслив свою впевненість в тому, що співпраця між Європою і Росією, має важливе значення для безпеки європейського континенту і в інтересах обох країн».

З вищевказаного можна зробити висновок, що в ході розмови і навіть в назві релізу Єлисейського палацу жодного разу не згадувалося про привітання Путіну і більш того, президент Франції звертався в першу чергу до росіян, бажаючи їм: «…успіхів в модернізації політичної, демократичної, економічної і соціального життя країни…»

Таким чином, даний телефонний дзвінок не містить конкретних слів-фактів привітання, і його не можна вважати дзвінком-вітанням з перемогою на президентських виборах В. Путіна. А отже, прес-центр Кремля поширив неправду.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja