“Багатошарова” брехня росіян про черговий обстріл Запорізької АЕС – Без Брехні
Розслідування воєнних злочинів РосіїФактчек

“Багатошарова” брехня росіян про черговий обстріл Запорізької АЕС

Росіянам продовжують показувати альтернативну дійсність, в якій світ визнає захоплену Запорізьку ЗАЕС російською, а обстріли її – українськими. Над створенням та просуванням такої фейкової реальності працюють на всіх рівнях: від звичайних тг-каналів до дон-дона Кадирова, від центральних ЗМІ до офіційного представника від рф при МАГАТЕ. Та брехня у них все одно виходить недолугою.

 

20 листопада з’явилися повідомлення про обстріли території та деяких будівель Запорізької АЕС. Енергодарський проросійський тг-канал оперативно показав фото та відео з місць влучань.

За ними ми визначили напрямки кількох прильотів. Так в узбіччя дороги біля 5 енергоблоку прилетіло зі сходу, в цистерну охолодження того ж 5 енергоблоку могло прилетіти лише з дуже вузького кута з південного сходу. Нагадаємо, що на півдні та сході від АЕС – тимчасово окуповані території. Тобто обстріл звідти здійснити ЗСУ фізично не могли.

Пізніше з’явилося відео безпосередньо обстрілу, яке зняли ймовірно представники МАГАТЕ. На ньому видно два моменти влучань, а також ще один наслідок вибуху. Саме це відео поширив Дон-Дон Кадиров, як нібито доказ, що обстріл вівся саме ЗСУ. Хоча з відео можна визначити лише місця прильоту, але не напрямок.  

Російський «експерт» Подоляка на підставі фото з енеродарського тг-каналу зліпив «інфографіку»: вставив туди фото з вирвами та слідами від вибухів та вказав нібито місця влучань. От тільки позначені ним місця не збігаються ні з фото, ані з відео, яке поширив Кадиров. Тобто повний провал. 

Та на цьому російська брехня не спинилася. Далі в хід пішли фейки міжнародного рівня. Так, такий собі Міхаіл Ульянов, представник рф в міжнародних організаціях, видав заяву, що ЗСУ «надихнула» на обстріли АЕС нещодавня «оманлива» резолюція членів МАГАТЕ. Нагадаємо 17 листопада 24 країни члени МАГАТЕ проголосували за резолюцію, в якій закликають «рф негайно вивести свій військовий та інший персонал із Запорізької атомної електростанції, з тим, щоб уповноважені органи влади України відновили повний контроль». Звісно ж РФ голосувала проти цієї резолюції, обстріли фактично стали відповіддю Росії на неї, але пропагандисти намагаються перекрутити з ніг на голову.

І наостанок вчора наші улюбленці з тг-каналу «Война с фейками» видали фейк про те, що «Гроссі закликав Україну припинити обстріли АЕС». В тексті вони цитують шматок справжньої заяви Гроссі. Але лише до вигідного їм місця. Насправді ж Генсек МАГАТЕ сказав наступне: «Новини від нашої команди вчора та сьогодні вранці надзвичайно тривожні. На майданчику цієї великої атомної електростанції сталися вибухи, що абсолютно неприпустимо. Хто б не стояв за цим, це має бути негайно припинено. Як я вже багато разів казав, ви граєтеся з вогнем!» Ані слова про Україну, вірно ж? В тій інформації від МАГАТЕ окремо зазначається, що представники, які були свідками вибухів, не можуть визначити ні їх джерело, ні напрямків звідки могли бути здійснені прильоти. 

 

На щастя вибухи не спричинили пошкоджень критичної інфраструктури, що до речі свідчить, що метою було, як і завжди, залякування і шантаж росії. Проте зараз вони вирішили залякувати представників МАГАТЕ безпосередньо. 

Ввечері 21 листопада з’явилася інформація, що росіяни вже відмовилися пускати представників МАГАТЕ на територію станції. Тому що не побачили “українських обстрілів”.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja