ФЕЙК про напис на дверях квартири в Одесі – «Здесь живут непривитые» – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиЗапоріжжя

ФЕЙК про напис на дверях квартири в Одесі – «Здесь живут непривитые»

Запорізький сайт “IPnews” поширив новину про те, що в Одесі почали ставити “мітки” на дверях не вакцинованих людей. За день до цього, інформація розлетілась і в сторіс запоріжців у Instagram. Далі цей ланцюжок пішов не тільки Запоріжжям, але й іншими регіонами. І навіть потрапив до всеукраїнських ЗМІ. Перевірка вкиду показала  – фото і інфопривід мають не одеське походження, і навіть не українське. 

 

МЕСЕДЖ: “В ОДЕССЕ “МЕТЯТ” КВАРТИРЫ НЕПРИВИТЫХ ОТ COVID-19 ЛЮДЕЙ”

Сьогодні, 15 листопада, журналісти IPnews опублікували новину про невакциновану сім’ю з Одеси, якій обмалювали двері. Сайт посилається на телеграм канал «Одесса info» та ще на один канал з не дуже милозвучною назвою “Х*евая Одеса”. Своєю чергою, модератори опублікували зображення 14 листопада.

В їх дописі немає жодної інформації про походження фото. Крім того, автори не зазначають подробиць, наприклад, про те, що там живе сім’я, яка не зробила жодного щеплення від Covid-19. Попри це запорізькі журналісти не дали роз’яснення чи посилання на джерело з якого були взяті подробиці.

Водночас інформацію з цим же зображенням і розповіддю про одеситів поширили і інші ЗМІ – “Вести”, “ТСН”, “Meta.ua”, “Сегодня” . Деякі навіть додали нових деталей.

Наприклад, журналісти  “Meta.ua”  дописали, що скоріш за все причиною напису стала сусідська сварка через коронавірус. Однак, і вони, як і запорізькі колеги не вказали будь-яких джерел або підстав для таких суджень.

Проте, все виявилося набагато простіше. Ну як завжди.

Як виявилось, ці ж фото з відповідними написами поширювали російські ЗМІ, ще декілька днів тому. Проте на Росії тамтешні журналісти теж не могли дійти згоди – де ж стався інцидент? В одній новині пишуть, що інцидент був у Саратові, в іншому що це Сеяхі на Ямалі, в третіх – що взагалі у Твері. І це лише декілька з багатьох версій. Проте, ще до расєйських, так званих медіа, зображення з написом почало гуляти у місцевих пабліках Twitter та Telegram (на скріншоті).

Тож те, що напис стосується Одеси і взагалі України – вигадка медійників низки ЗМІ і не має під собою ніяких підстав. І це вже далеко не перший випадок за останні два тижні, коли українські медіа за для хайпу поширюють фейки.

Не так давно, «топові» медіа розігнали фейк про «навалу» змій на вулицях та у помешканнях людей у Рівному. Або, наприклад, у 2020-му запорізькі ЗМІ поширили фейкове російське відео, яке не на жарт налякало містян. Тоді розповідали про хворих на ковід, яких тримають в коридорах та підписують маркером.

 

Авторка. Вероніка Хорольська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja