МАНІПУЛЯЦІЯ від роспропаганди | Президент Зеленський визнав, що йому забороняють закупівлю російської вакцини проти Covid-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

МАНІПУЛЯЦІЯ від роспропаганди | Президент Зеленський визнав, що йому забороняють закупівлю російської вакцини проти Covid-19

Боротьба за поставку вакцини від Covid-19 продовжується, адже поки Україна розраховує на закупівлю західної вакцини, Росія в українському інформаційному просторі пропагує небезпечну російську вакцину та дискредитує українську владу. Ось, і «UA-Reporter», інтернет-видання Закарпатської області, 20 грудня 2020 року інформує, що «Зеленський дав інтерв’ю американському виданню «The New York Times» та зазначив, що навіщо українцям вакцина? І так все помруть від незалежності». Чи дійсно президент України так вважає чи інтернет-видання «UA-Reporter» більш схиляється в російський бік та маніпулює текстом інтерв’ю Володимира Зеленського, з’ясуємо.

 

МЕСЕДЖ 1: «Президент заявил, что невозможно объяснить украинскому обществу, почему ты не можешь брать вакцину из России, если Америка и Европа не дают тебе вакцину!!! «Россия поддерживает сепаратистскую войну», хотя в статье и признаётся, что российская вакцина спасает жизни. Интересно, а если Россия ведёт войну, то зачем бы она спасала жизни украинцев?» Зеленский же фактически тут признаёт, что ему покупать у России вакцину запрещают те же хозяева, которые не дают ему свою»

По перше. Меседж інтернет-видання про те, що «Зеленський визнає, що забороняють йому купувати у Росії вакцину ті ж господарі, які не дають йому свою» є маніпулятивним. Адже Дональд Трамп, президент США, 8 грудня 2020 року видав розпорядження про заборону експорту вакцин від Covid-19, щоб американці перші вакцинувалися, перш ніж надавати допомогу іншим країнам. Тому в цей список увійшла не тільки Україна, але й інші країни. У статті «The New York Times» повідомляється, що «до заборони Україна вела переговори з «Pfizer», «Moderna» і «Johnson & Johnson» про прискорення поставок, але зараз вона повинна буде чекати свої перші комерційні поставки вакцин на кілька місяців пізніше через розпорядження».

По-друге. Зеленський в інтерв’ю зазначив, що «пояснити українському суспільству, чому якщо Америка та Європа не дають тобі вакцину, ти не повинен брати її у Росії, – будь-якій людині, яка помирає, пояснити це неможливо. Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект».

Тому меседж інтернет-видання про те, що «якщо Росія веде війну, то навіщо б вона рятувала життя українців» є таким, що дискредитує українську владу, а саме виставляє Україну країною, яка не дбає про своїх громадян. Також меседж видання про те, що «Зеленський визнається, що російська вакцина рятує життя» є фейком, адже президент України в інтерв’ю наголосив, що російська вакцина є неякісною та до кінця не перевіреною. Згідно з даними ВОЗ на 10 грудня 2020 року російська вакцина в переліку вакцин-кандидатів від Covid-19 знаходиться на третій фазі, тому вона ще проходить клінічну оцінку ефективності, імуногенністі та безпеки.

 

МЕСЕДЖ 2: «Также в интервью Зеленский обозначил и свою цель как президента Украины: “Все помрут тут, но независимость нашей страны никто не отдаст”. Ага, теперь понятно, почему ему вакцина не очень-то и нужна. Так бы сразу и сказал!»

По-перше, слова «всі помруть тут, але незалежність нашої країни ніхто не віддасть» вирвані з контексту, адже питання журналіста було навіть не про вакцину. Питання Ендрю Крамера, журналіста «The New York Times», полягало в тому, щоб дізнатися, як Володимир Зеленський ставиться до того, що «Росія веде більш обережну політику, і чи відкриється через це можливість досягти миру на Донбасі та чи бачить президент України якісь зміни, які б відкривали вікно можливостей на Донбасі, чи ні?».

На це питання Володимир Зеленський відповів, що «усі конфлікти, які існують сьогодні у Європі, де так чи інакше є присутність Росії. Це Придністров’я, Абхазія, Донбас, Карабах, – всі ці території з роками програють у розвитку, програють економічно. Я вважаю, що весь цей напрямок не має жодного результату в майбутньому. Але всі ці конфлікти не можуть зрівнятися з конфліктом між Україною та Росією, тому що ми дуже великі. Україна дуже велика. І те, як ми захищаємо нашу країну – на самому початку ми показали, що окупувати Україну неможливо. Всі помруть тут, але незалежність нашої країни ніхто не віддасть».

Тому меседж «UA-Reporter» є маніпулятивним, адже президент України дає відповідь на питання щодо Донбасу та висловлюється про те, що «окупувати Україну неможливо», а не ставить за мету винищення українців та через це не купує вакцину.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja