ФЕЙК про скасування карантину у світі та “німецький рецепт” полоскання – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

ФЕЙК про скасування карантину у світі та “німецький рецепт” полоскання

Цілком можливо, що нещодавно до вашого вайберу потрапила… солянка. “Солянка” з фейків.

 Повідомлення, в якому поширювали список країн, які нібито скасували всі ковідні обмеження, і водночас розповідали про абстрактних вчених, які нібито радили канцлеру Німеччини просити людей полоскати горло напівгарячим розчином “Абмонака”, а також старим добрим сольовим розчином.

БезБрехні, розібралися, що не так з цим повідомленням, окрім того, що 99% інформації там – фейк?

ТЕЗА1:Наступні країни оголосили про скасування всіх карантинних процедур, тестів та вакцинації…

Цей вкид з’явився не просто так. 

По-перше: цей фейк — передрук. Таке саме повідомлення масово поширили днями англійською мовою через WhatsApp у багатьох країнах.

Фейкове повідомлення про скасування карантину
Фейкове повідомлення про скасування карантину, поширене у різних країнах через WhatsUp

По-друге: він з’явився на фоні того, що деякі країни дійсно почали оголошувати про послаблення карантинних обмежень.

Але цікаво, що країн, які збираються це зробити, немає в переліку фейкового повідомлення. Наприклад, там немає Норвегії та Данії

А от країни, які поки і не думають щось кардинально послаблювати, є в переліку (ніхто ж перевіряти не буде). До прикладу Японія вимагає самоізоляцію для тих, хто прибуває в країну, а також рекомендує мандрівникам утриматись від користування громадським транспортом протягом 7 днів. Жодних повідомлень про те, що скасовується масковий режим – немає. Так і з іншими країнами в списку. 

 Але головне, що фейкотворці “забули” сказати, ЧОМУ країни збираються послаблювати деякі обмеження.

В першу чергу, держави, які наважуються на послаблення карантинних обмежень, мають дуже високі показники щеплення. 

Наприклад, в Данії вакциновано понад 80% населення. В Норвегії – понад 70%. Захист людей в групі ризику ще вищий.

В Данії відмовляються навіть від масок. 

“Вірус більше не є критичною загрозою”, – цитує данських урядовців BBC. https://bbc.in/3rnzKDv 

Причина – високе охоплення щепленням. Навіть бустер в Данії отримало вже приблизно 60% населення. 

“Оскільки “Омікрон” не спричиняє важке захворювання у вакцинованих, ми вважаємо, що раціонально припинити обмеження”, – каже епідеміолог Лоне Сімонсен. 

І зауважте, жодної згадки про сольовий розчин.

Варіант “Омікрон” дійсно є більш заразним, але не так часто спричинює смерті та важке протікання захворювання. Хоча люди все одно можуть потребувати госпіталізації, а вакциновані – захворіти на “Омікрон”, їхні ризики потрапити в лікарню значно знижуються. 

Тобто суть повідомлення у вайбері – не донести до вас інформацію, перелік країн абсолютно випадковий і немає нічого спільного з реальністю.  

Кожна країна самостійно вирішує, чи безпечно скасовувати карантинні обмеження, проте сольовий розчин до цього немає жодного відношення. 

ТЕЗА2: “Якщо всі мешканці Німеччини будуть полоскати горло теплим розчином Абмонака або сольовим, то за тиждень вірус буде ліквідовано на всій території Німеччини”.

Окремої уваги заслуговує порада “полоскати горло розчином Абмонака”. 

Це міжнародний фейк про німецький сольовий розчин з вигаданою назвою “Абмонак”, який дійшов аж до Індонезії. Такого препарату не існує. 

Побрехеньки про те, що полоскання горла сіллю рятує вас від ковіду народилися, чи не з початком пандемії. Так, полоскання горла може трохи полегшити біль, але це не вбиває вірус, каже професор Йельського університету Чарльз Дела Круз. Ви не знайдете таких рекомендацій в жодній країні чи на сайті жодної міжнародної організації.

Здавалося б, ну радять полоскати горло сіллю, ну яка від цього шкода? Чисто технічно – ніякої. Але стратегічно – дуже велика.

Чим більше людей увірує в те, що достатньо пополоскати горло водичкою і це звільнить вас від масок та щеплення – тим довше ми матимемо пандемію, та тим частіше будемо втрачати людські життя.

 

Отож у підсумку:

  • Це повідомлення черговий фейк, який може вилитись в поширення небезпечної поведінки саме в час, коли захворюваність в Україні стрімко зростає. 
  • Немає жодного доказу того, що полоскання горла хоч чимось може припинити пандемію. Якщо подобається полоскання горла – ви можете це робити, але не забувайте про маски, щеплення, дистанцію та самоізоляцію у випадку підозрілих симптомів;
  • Будь-яке повідомлення, яке містить абстрактних експертів без вказання імені – з високою ймовірністю фейк, який до того ж можна використовувати багато разів. 
  • Не поширюйте інформацію, яка немає джерела і ви не впевненні в її правдивості. Навіть, якщо згодні з інформацією, яка там написана.

Авторка. Наталя Бушковська

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja