«Операція Коронавірус», або Трамп проти всесвітньої секти педофілів | ФЕЙК з ознаками трешу – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

«Операція Коронавірус», або Трамп проти всесвітньої секти педофілів | ФЕЙК з ознаками трешу

Одним з атрибутів інфодемії на тлі пандемії COVID-19 стали фейки із галузі «теорії змови». Ми вже не раз викривали фантастичні, а інколи і безглузді версії на кшталт – у всьому винні масони, із нещодавнього – коронавірус створив Білл Гейтс. Проте, є фейки з цієї категорії, які назвати просто фейками буде замало. Апофіз нісенітниці і хворої фантазії – треш-фейки. По великому рахунку, аби була можливість замість викриття чергового безглуздого тексту намалювати смайлик, який крутить пальцем біля скроні – ми б так і робили. Однак, навіть в таких фейках приховані певні реальні загрози моральному здоров’ю як окремих громадян, так і знаних груп громадян. Наступний – саме з таких. Це групова робота низки ресурсів – від Washington Post до Factcheck.kz. Ну і ми приклали трохи зусиль.

ВЕДИКТ. ФЕЙК

СПРОСТУВАННЯ

Треш-теорія

На російському порталі Spletnik.ru, який позиціоную себе як – «лидер среди обозревателей светской жизни в Рунете. Уникальный контент сайта завоевал доверие и лояльность аудитории. Ежедневно обновляемый информационно-развлекательный интернет-ресурс с самыми полными и свежими новостями из жизни знаменитостей» – з’явився матеріал «Операція» Коронавірус 2020 «або арешт половини Голлівуду». Текст був схожий на чергову конспірологічну нісенітницю і, по великому рахунку, не вартий уваги не тільки фактчекерів, але й читачів. Втім, якраз останні і зробили його майже вірусним. Звичайно статистика матеріалу може бути штучно «накручена», але тільки одних коментарів під текстом більше 830! Активно фрагменти та перекази матеріалу почали поширюватися у соцмережах в російському, азійському і частково в англомовному сегменті.

Зміст «теорії змови», що містить матеріал, полягав в наступному. Під прикриттям карантину Дональд Трамп вирішив очистити Світ від педофілів з Голлівуду (серед них: Мадонна, Том Хенкс, Квентін Тарантіно та ін), істеблішменту демократичної партії США – Барака Обами, Хілларі і Білла Клінтон, Джо Байдена, Буш-мл, Білл Гейтс. Під «роздачу» попали і Ватикан, деякі ТОП-лідери світу – Ангела Меркель, Джастін Трюдо, англійська королева, члени «Світового уряду». Всього в «обвинувальному списку» 500 тис осіб, які підлягають арешту, суду, а далі – як вирішить Феміда.

Найголовніше – всі вони вважаються такими, які вживають таку речовину, як «адренохром». Її начебто отримують з крові дітей, принесених в жертву цими вампірами-сатаністами зі світової еліти. Без адренохрома – вони швидко старіють і починають страждати від наркотичної «ломки». Про подібний розсадник педофілів-сатанистів є навіть відео  YouTube!

Крім того, теорія змови стверджує, що насправді Том Хенкс не захворів коронавірусів, а заарештований американськими військовими, перебуває на спеціальному вантажному кораблі-в’язниці і його чекає військовий трибунал. Згадується і про особливу роль китайського міста Ухань (мається на увазі славнозвісна біологічна лабораторія, яка фігурувала вже не в одному фейку COVID-19) в планах Трампа по очищенню світу від світової сатанинської еліти: «синтетичний адренохром, вироблений в Ухані (все в тій же лабораторії) був навмисно заражений особливим типом коронавіруса.

Звичайно, що всі представники сатаниської братії, що живляться цією речовиною (за дивним збігом неймовірних умов і обставин обов’язково його будуть вживати). Тому всіх, хто прийняв зіпсований адренохром і заразиться коронавірусом стануть перед необхідністю здавати відповідні тести.  Тест і буде маркером, послужить доказом споживання адренохрома з Уханю (тут їх всіх тепленьких, у прямому сенсі, і візьмуть під білі сатанинські-педофільні рученьки). Це Prima Facia Evidence, тобто досить серйозний доказ для порушення кримінальної справи».

В цілому, розповідь сама по собі схоже на маячню і клінічний випадок, коли у фейкмейкерів закінчується фантазія. Проте, є декілька обставин, які вимагають роз’яснень. Бо за класикою жанру у будь-якого фейку є елементи з реального підґрунтя. І із фарсу все перетворюється у трагедію. Цей випадок – не виняток.

Том Хенкс заарештований і звинувачується у педофілії

Насправді, Тома Хенкса ніхто не заарештовував. Після одужання від спокійно повернувся до родини. Але історія на цьому не закінчилася. Його Інстаграм став своєрідним лакмусовим папірцем наскільки величезна кількість людей вірить у описану вище теорію. Ось одне з його останніх фото після виписки із госпіталя.

Під цим фото близько 107 тисяч коментарів! Поздоровлення у зв’язку з одужанням перемежовуються звинуваченнями в педофілії. Загальний мотив таких звинувачень та нападок – в унісон з матеріалом, що опубліковано на Spletnik: викрадення дітей, адренохром, всесвітня змова.

 Адренохромна гіпотеза у коктейлі з маячнею

«Вони вирізають щитовидна залоза, викачують кров, роблять адренохром …. Репортерами сайту був знайдений рідкісний і ретельно приховуваний документ… Там говорилося, що адренохром працює як героїн»

Саме таке маніакальне твердження містить славнозвісний матеріал. Щоб розібратися у що до чого, слід зрозуміти, що таке той самий адренохром.

Адренохром є продуктом окислення адреналіну, не є наркотиком і не має ніяких «омолоджуючих властивостей». То ж звідки ростуть ноги?

У 50-60 рр. минулого століття дослідники A. Хоффер, Дж.Смітіс і Х.Осмонд опублікували ряд робіт на тему адренохромной теорії шизофренії. За їхньою гіпотезою прийом адреналіну може викликати галюцинації. А молекулярна структура мескалина нагадує структуру адреналіну і норадреналіну, і тому, можливо, шизофренія є результатом хімічного дисбалансу в організмі. Крім того, в 1967 році Хоффер і Осмонд опублікували книгу «Галюціногени», де одна з глав присвячена адренохрому і його деривативам. Загальновідомий факт, що саме Осмонд свого часу пропонував лікувати алкоголізм за допомогою ЛСД.

Однак гіпотеза так і залишилася гіпотезою. Для наукового співтовариства вона навіть не є особливим предметом суперечок. Тобто з натяжкою ще можна було б допустити те, що адренохром є галюциногеном (але це не встанвлено і не підтверджено). Але ось те, що його вплив схожий з героїном, що викликає почуття ейфорії – профанація. Не кажучи вже про омолоджуючі властивості – про них мова не йшла навіть у гіпотезі.

Також варто відзначити, що синтезовані адреналін і адренохром можна купити абсолютно легально на сайтах фармкомпаній і вони не входять в списки заборонених препаратів. Похідні адренохрома використовуються в лікуванні кровотеч.

Чому саме адренохром став предметом теорії змови? Завдяки літературному вимислу і епатажним популярним письменникам. Адренохром фігурує саме, як сатанинський наркотик в книзі Хантера Томпсона «Страх і відраза в Лас-Вегасі» і однойменному фільмі Террі Гілліама. Також він є зі спотвореним назвою у Ентоні Берджеса в «Заводному апельсині».

Виходить, за що Голлівуд боровся – на те й напоровся. Система Станіславського спрацювала. Одне з двох, або громадяни повністю вірять, що відбувається на екрані, або увірували, що самі живуть, як в кіно. Тож, андренохромна конспірологія не витримує критики!

QAnon і теорія змови

 У матеріалі згадується і таке явище, яке з 2017 року поширюється у США, як QAnon. Вірніше його вже називають феноменом масової свідомості, щось на кшталт «секти віруючих у теорію пласкої Землі».

Декілька ресурсів, а саме Washington Post, фактчекери із Snopes з посиланням на The conversation присвятили чимало свої матеріалів дослідженню цього явища і ролі соцмереж в його розповсюдженні. Прихильники, скажімо так руху QAnon на повному серйозі вважають, що Дональд Трамп таємно очолює химерну караучу схему-систему, мета якої покінчити з глобальною мережею педофілі. Мережею, на думку шанувальників теорії QAnon, управляють ліберальні політики і селебрітіз, включаючи Тома Хенкса, Мадонну і інших.

Точкою відліку руху QAnon стало повідомлення в іміджбордах 4chan у 2017 році, де користувач під ніком Q, залишив пост з натяком на швидке затримання Хіларі Клінтон. Далі, Q став писати про світову змову педофілів-сатаністів, у нього швидко з’явилася ціла армія прихильників та послідовників, а теорія змови почала обростати різного роду подробицями і активно тиражуватися в соцмережах.

Варто зазначити, що незадовго до загадковго Q пост якогось аноніма, опублікований перед виборами президента США в 2016 році привів до так званого піццагейту – ще одного конспірологічного «скандалу», що став предетчею руху QAnon.

Відповідно до «теорії піццагейту» кандидат в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон і колишній менеджер її кампанії Джон Подеста створили мережу педофілів, яка базувалася в вашингтонської піцерії. У будівлі ресторану нібито були секретні кімнати, підвали та тунелі, де утримувалися діти, проводилися оргії і навіть сатанинські бряди.

Підгрунтя сканадалу заклало виданння WikiLeaks, яке опублікувало електронні листи Подести. Серед них – листування менеджера Клінтон з власником піцерії, де вони обговорювали можливе проведення акції зі збору грошей в ресторані.

Далі, які свідчить розслідуванням сайту BuzzFeed, початок теорії змови було покладено користувачем твіттера, який заявив, що з’являються чутки про мережу педофілів, в центрі якої – сама Клінтон. Користувач твіттера посилається на коментатора в фейсбуці, яка в свою чергу посилається на анонімне джерело в поліції Нью-Йорка…

Як не дивно, але на сьогодні QAnon сформований у неформальний громадський. Його активісітв запрошують у різні ефіри, де вони активно просувають меседжи, що Америкою (так, що там Америкою, – світом!) править злочинна еліта, що складається з сатаністів-педофілів .

А чи був хлопчик?

Ще одне з тверджень вірусного контенту: «У США пропадає приблизно 460 000 дітей щороку, хоча справжні цифри можуть бути куди вище».

Це твердження зустрілося і на Spletnik.ru, і у коментах в Інстаграм у Тома Хенкса. За даними ФБР, в 2018 році надійшло 401 218 заяв про зникнення дітей до 18 років. Однак станом на кінець року зниклими значилися 29 758 дітей. З числа тих, про кого заявляється, близько 99% повертаються додому (або їх повертають додому) живими і здоровими.

Як ми бачимо з описаної вище істерії в Інстаграм і в роликах на YouTube, коронавірус нового типу теж знайшов своє місце в цій парадигмі світоустрою від QAnon. Він нібито використовується Дональдом Трампом, щоб очистити світ від голлівудських сатаністів.

Що у підсумку

  • Стрес, викликаний пандемією і карантином активував прагнення людей знаходити конспірологічні відповіді на непрості питання.
  • Всі пункти теорії змови є маніпулятивними, вигаданими або ж сфальсифікованими, і мало чим відрізняються від версії про таємний світовий уряд, масонів або рептилоїдів.
  • Все що поширюють ролики з приводу вищезгаданої теорії – є перекомпільовані старі матеріали про різні теорії змови.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja