«Пророцтва» Ванги і коронавірус | ФЕЙК з російським акцентом – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

«Пророцтва» Ванги і коронавірус | ФЕЙК з російським акцентом

Тільки-но щось у світі трапляється, як одразу з’являється про це пророцтво Ванги, яка ще у тисяча дев’ятсот якомусь там році передбачила це. І, звісно, тільки тепер усі зрозуміли. Пишуть про це все десятки українських медіа. Звісно, джерело не вказують, бо Ванга за своє життя багато всякого наговорила, але після смерті їй приписали ще більше.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

Насправді, ноги у пророцтва Ванги про коронавірус ростуть із Росії, з Першого телеканалу, де говорять «тільки правду». Загалом, у північного сусіда люблять на всілякі шоу кликати «друзів» і «наближених» до Ванги. Часто це люди у стилі «Грицько бабі рідня тітка», але цього разу (4 лютого) у випуску постаралися: привезли перекладача. Оцей перекладач і почав розказувати про зеркальний рік (ну а що? Гарно звучить), рік п’яти двійок (символізм у цифрах додає таким видумкам авторитетності), смерть від «жовтої», стару хворобу, яка вражить весь світ і тд. І все це під плашкою «Сенсація». https://bit.ly/2UeoXv0

В українському медіаполі ці пророцтва активно почали поширюватися 14-15 березня. Наприклад, а один із журналістів став називати себе кумом Ванги (знову ж таки в ефірі того російського шоу «На самом деле»). Але вчора пішла нова хвиля: видання РБК опублікувало матеріал «Знайшли пророцтво Ванги про коронавірус: вакцина буде вже скоро». А перед цим видання писало, що відома провидиця напророчила страшну катастрофу в дзеркальному році, аще світову кризу і страшну епідемію. І знову ж таки – джерела не вказують. Чому? Бо це російський Перший канал, після якого треба не те, що руки, а й ноутбук вимити.

Те, що різні гості та експерти говорять на таких шоу, чітко прописують перед цим сценаристи: хто і як скаже потрібну цитату, а ведучий вкотре нагадає, що це правда. Точно така сама методика діє на «Битві екстрасенсів», а потім ці екстрасенси виманюють гроші у легковірних людей.

Людям подобається вірити у надприродні сили. Тому усілякі містики, шарлатани та відповідні шоу користуються такою увагою, а статті на сайтах читають сотні тисяч людей.

До речі, прийом у Ванги коштував 10 левів для мешканців соціалістичних країн і 50 доларів для всіх інших. Вона була на держслужбі і отримувала офіційну зарплату, а потік туристів у Болгарію тільки збільшувався. Ось як треба робити бренди територій (сарказм).

А загалом у нас щоразу з’являються пророцтва Ванги під час виборів, під час якихось серйозних подій, під час нестачі офіційної інформації. Це одна із технологій, щоб скорегувати думку аудиторії. Але люди продовжують в них вірити і продовжують їх поширювати…

 

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja