ВЕРДИКТ: ФЕЙК ТА МАНІПУЛЯЦІЯ
Спершу пройдемося по хибах логіки:
Лікар легко та невимушено перестрибує з бактерій на віруси, з кількох годин на лічені хвилини, закликає не обробляти руки антисептиком, та, врешті решт, закликає мити руки. Після таких маніпуляцій серйозно ставитися до “фактів” вже не має сенсу, але ж лікар, доктор наук, не міг же просто придумати 6 хвилин.
То ж, що каже справжня медицина про чудодійну силу шкіри по вбиванню віруса і чи треба мити руки
Епідермально-ліпідний шар на шкірі звісно є і своїм кисло-жирним середовищем він справді здатний нейтралізувати певні бактерії. Але, що для знищення інфекцій, руки потребують додаткової обробки, медицина довела ще в 19 ст. Мити руки ВООЗ закликає і досі https://bit.ly/3adDtbU, особливо регулярно та ретельно (з антисептиками) при коронавірусі https://bit.ly/33Ao7vJ.
Проте в Керівних принципах ВООЗ щодо гігієни рук в охороні здоров’я зазначено, що віруси рідко беруть участь у SSI і не є частиною тестових процедур ліцензування в будь-якій країні.
Щодо нового коронавірусу проводилося лише одне дослідження його виживання на різних поверхнях і шкіри рук там не було. До того ж вчора США заявили, що на круїзному лайнері були знайдені сліди вірусу через 17 днів після того, як каюти були звільнені від інфікованих.https://bit.ly/3dmJULT
Тому стійкість виживання вірусу поза живим організмом не викликає сумніву.
Дослідження терміну виживання коронавірусу COVID-19 саме на шкірі людини не проводиться з однієї причини – для нього немає вакцини, яку потрібно ввести волонтерам перед тестом.
То ж терміну 6 хвилин на знищення просто нізвідки було взятися.
Навіть для “переможених” вірусів таких досліджень лише декілька.
Так, наймасштабнішим є дослідження ефективності мильних і водних і спиртових препаратів для втирання в руки проти живого вірусу грипу H1N1 на руках у добровольців. https://bit.ly/3bpVNP8
В ньому було підтверджено, що якщо руки з нанесеним вірусом не мити, то вірус через годину, з незначними зниженнями титру, залишається. В той час як обробка спиртовими розчинами та навіть милом знищує його повністю. https://bit.ly/33L9QfJ
Також було проведено дослідження впливу різних типів антисептиків на респіраторні та кишкові віруси на руках добровольців, які показали, що при значній концентрації частинок вірусу, навіть антисептики знищують їх на 40-70%. https://bit.ly/33IpIQ9, https://bit.ly/2WIQMxk.
В той час, як 10 секундного контакту з брудними руками достатньо для отримання риновірусу з ймовірністю 71%.
Окреме дослідження стосувалося гігієни рук, де чітко описано скільки бактеріальних та вірусних інфекцій переноситься брудними руками https://bit.ly/2vMksyi.
Натомість, жодної наукової праці, яка б підтверджувала спроможність шкіри рук знищувати віруси не існує.
Автор. Олекса Шарабура
NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”