Як “Українська правда” спровокувала хвилю ФЕЙКІВ клікбейтним заголовком – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Як “Українська правда” спровокувала хвилю ФЕЙКІВ клікбейтним заголовком

 

МЕСЕДЖ: Українська правда винесла в заголовок фразу “в Україні зафіксували 119 смертей серед щеплених від COIVD”

В тексті вони кажуть, що перепитали в Ляшка про взаємозв’язок  – після чи внаслідок вакцинації померли люди. Міністр підтвердив, що жодного випадку смерті внаслідок вакцинації йому не відомо. Але якби такий був, то йому б доповіли. В УП прекрасно знають, що далі заголовку зараз мало хто читає.

А в заголовку написано “119 смертей щеплених”, і позаяк це написала “сама” УП, тому інші ЗМІ погнали хвилю жаху далі. Хтось дослівно переказав заголовок, лише натякаючи, що це – нібито внаслідок вакцинації, а деякі розвинули тему далі, як, наприклад РБК, які прямим текстом пишуть : “В Україні 119 серйозних реакцій після вакцинації” і водночас “Зв’язок із щепленням не доведено”.

Переоцінити масштаб шкоди від цього заголовку складно. Лише за останню годину з “119 смертями” вийшли десятки заголовків від ЗМІ всіх рівнів. І всі послалися на УП.

УП звісно ж спохопилися і, як відповідальний ЗМІ,  випустили спростування, уточнення, пояснення, тихенько поміняли заголовок, залишивши, проте, скандальну фразу в підзаголовку.  І ще вони ганебно потерли кеш сторінки! Проте у нас цей архів є, раптом скріншотів буде недостатньо. https://archive.ph/VO8mI

На фоні істерії противників вакцинації такий заголовок від ТОП ЗМІ, яким себе позиціонує УП, або є помилкою, або недотриманням стандартів журналістики. У будь-якому разі про неточність і заміну заголовку треба було повідомити, щоб припинити поширення. Адже, незважаючи чи помилка це була, чи вихід за рамки стандартів — такі заголовки можуть нести загрозу життю та здоров’ю громадян

Якщо продовжити хайпувати на “ПІСЛЯ”, то виявиться, що у нас всі, хто народився в останні 50 років, помирають ПІСЛЯ щеплення від туберкульозу, адже його робили всім дітям обов’язково з 1960 року.
Схоже треба доповнити давно відомий вираз:”СЕРЕД і ПІСЛЯ не значить ВНАСЛІДОК”
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja