Американські біолабораторії повертаються | КАЦМАН-ФЕЙК старого меседжа «ОП-За життя» під дудку російської пропаганди   – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Американські біолабораторії повертаються | КАЦМАН-ФЕЙК старого меседжа «ОП-За життя» під дудку російської пропаганди  

Пандемія коронавірусу ввела в обіг таке умовне поняття, як зомбі-фейк – старі побрехенькі, що повертають в інфорпростір, підфарбувавши фасад. Представники деяких партій, які і самі є політичним зомбі-прошарком, що витягли із склепу, обтрусили нафталін та вставили у мозжичок платівку із проросійськими наративами, як виявилось є чудовими ретрансляторами зомбі-фейків.

Про нібито наявність на території України американських біолабораторій і те, що це порушує Конституцію нашої країни, в ефірі телеканалу NEWSONE заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Відзначимо, що ми вже спростовували цей фейк у матеріалі «ДЕЗІНФОРМАЦІЯ від нардепів «ОП-За життя» про «американські біологічні лабораторії» в Україні» ще п’ять місяців тому. Проте він повернувся! Тож нагадаємо, що це за лабораторії, які нібито порушують норми Конституції України, чи справді вони існують, чому так вперто про це говорить «ОП-За життя».  

СПРОСТУВАННЯ

Володимир Кацман, заступник голови Опозиційної платформи «За життя» (ОПЗЖ ) по роботі зі ЗМІ заявив, що на території України діють американські лабораторії, до яких закритий доступ і в які не може потрапити ніхто, крім уповноважених осіб Сполучених Штатів Америки.

Він також заявив, що «з цим питанням потрібно розбиратися ґрунтовно, а також припиняти втручання іноземних організацій в політику країни». В цьому контексті Кіцман згадав 1 статтю Конституції України, у якій йдеться, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. І нібито США посягає на всі ці пункти.

Для початку пригадаємо, звідки «ростуть вуха», так би мовити, у цій історії. Ще пів року назад на сайті партії ОПЗЖ з’явилася заява про те, що її лідер Віктор Медведчук, який має тісні зв’язки з Кремлем, а президента ‎Володимира Путіна – за кума своєї дочки, а також депутат від ‎‎ «Опозиційної платформи» Ренат Кузьмін звернулися до президента Володимира Зеленського ‎та інших високопосадовців з вимогою оприлюднити факти щодо того, що вони назвали ‎‎»незаконною» діяльністю 15 американських «біолабораторій» в країні.

Медведчук і Кузьмін стверджували, що лабораторії «загрожують життю і здоров’ю українських ‎громадян», а їхня поява в Україні «збіглася з кількома спалахами серйозних інфекційних ‎захворювань у країні». ‎ Потім цю заяву підхопили різні смітникові ЗМІ.

Проте і СБУ заперечила цю інформацію., і саме Посольство США в Україні.

Зокрема, в СБУ зазначили, що на території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії, а співпраця між Україною та США у напрямі протидії біологічному тероризму відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України.

«Із 1993 року діє угода щодо надання допомоги нашій державі у ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобіганні розповсюдження зброї масового знищення. Одним з її пунктів є своєчасне виявлення та протидія спалахам, що викликані небезпечними патогенами. Також у 2005 році Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство оборони США підписали рамкову Угоду про запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані у ході розробки біологічної зброї», – йдеться у заяві СБУ.

Відзначимо, що у згаданій угоді йдеться саме про ЗАПОБІГАННЯ розповсюдження всього, що може бути пов’язане з біологічною зброєю всіма можливими способами.  Повний текст документу є у відкритому доступі на сайті Верховної Ради України. Аналогічний документ, а саме його основні законодавчі положення, розміщений і на сайті Посольства США. Тобто все насправді прозоро й відкрито, і про ніяку конспірацію не йдеться.

Варто також сказати, що тема американських лабораторій в Україні російська пропаганда почала експлуатувати у 2015-2017 роках (але перші публікації датуються ще 2013 роком). Проте наші колеги з ресурсу StopFake активно спростовували ці закиди у свої публікаціях у 2016-у і 2017-у роках.

Чому ж ОПЗЖ вже пів року не дають спокою міфічні американські лабораторії? Ну, по-перше, така історія добре поєднується з наративами, які  просуває Москва. Зокрема, тривалий час РФ вороже ставиться і до США, і до України. По-друге, не забувайте про теорію змови, яку активно розкручує російська пропаганда, про походження ‎новітнього коронавірусу саме зі США. Ну і не варто забувати, що незабаром – місцеві вибори, а лякалками про «загниваючий Захід», який обов’язково поганий і обов’язково з біологічною зброєю, представники ОПЗЖ і їй подібних збирають «бали» у проросійсько налаштованого виборця.

ВИСНОВКИ

  • Ніяких американський біолабораторій в Україні немає, і іноземні політики не втручаються у державну політику країни та не порушують цим норми Конституції.
  • Партія ОПЗЖ, спочатку на тлі пандемії коронавірусу, а тепер – на фоні виборчої кампанії перед місцевими виборами,  вже пів року пропагує теорію змови про все погане американське і про штучне походження коронавірусу саме зі США.
  • Насправді такими заявами, які час від час спливають в інформаційному полі, ОПЖЗ лише грають на руку Кремлю.

 

Авторка: Світлана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja