Більшість населення планети помре від коронавірусу | МАНІПУЛЯТИВНИЙ прогноз – Без Брехні
Фактчек

Більшість населення планети помре від коронавірусу | МАНІПУЛЯТИВНИЙ прогноз

ЗМІ продовжують лякати «сенсаціями» і страшними прогнозами стосовно пандемії COVID-19 і її наслідків. 13 липня у виданні «Московский комсомолец» (МК) з’явилася стаття під назвою «Страшний прогноз вчених: від коронавірусу помре 80% людства». З посиланням на The Guardian  у статті стверджують, що тривалий імунітет до COVID-19 виробляється лише у 17% населення, а значить інші будуть хворіти, поки не вимруть. Все б не було так смішно, якби не ситуація, що ця інфа вже почала розходитися і по українському сегменту соціальних мереж. А крім того, расейские “журналісти” трохи по своєму інтерпретували прогнози. Розбираємося в чому маніпуляція. 

ТЕЗА: «В ближайшие 10-15 лет от коронавируса может умереть более 80% человечества. Кроме совсем уж изолированных диких племён».

ПЕРЕВІРКА

У першоджерелі (The Guardian) немає стверджень про те, що 80% людства помре від коронавірусу. У статті наводиться наукова робота Королівського коледжу Лондона, згідно з яким імунітет до COVID-19 може зникнути протягом декількох місяців після появи симптомів. Сама наукова стаття є препринтом, а значить ще не пройшла процес рецензування.

Опосередковано МК вказує на те, що нічого ще не доведено: «По одной из версий, пока ещё не до конца доказанной, но уже довольно жуткой, длительный иммунитет к коронавирусу вырабатывается лишь у 17% населения земли. Все остальные будут болеть и болеть, пока не вымрут».

Проте це не заважає авторові підібрати «сенсаційну» назву для матеріалу і такі ж висновки.

Про що ще The Guardian пише у своїй статті?

Вчені проаналізували імунну відповідь більше 90 пацієнтів і працівників охорони здоров’я в фонді НСЗ Гая і Сент-Томаса і виявили, що рівень антитіл, здатних знищити вірус, досягли піку приблизно через три тижні після появи симптомів, а потім швидко знизилися. Аналізи крові показали, що в той час як у 60% людей вироблялася «потужна» відповідь антитіл в самий розпал їхньої боротьби з вірусом, тільки 17% зберегли таку ж потужність три місяці по тому. Рівень антитіл впав в 23 рази за цей період. У деяких випадках вони стали невиявні.

Люди виробляють розумну відповідь антитіл на вірус, але він знижується протягом короткого періоду часу, і в залежності від того, наскільки високий ваш пік, це визначає, як довго залишаються антитіла

Доктор Кеті Дурс, провідний автор дослідження

Результати дослідження означають, що якщо антитіла є основною лінією захисту від коронавірусу, то є ймовірність, що люди можуть заражатися сезонними хвилями, і що вакцини можуть допомагати лише нетривалий час. Наприклад, одного раунду вакцинації може виявитися недостатньо.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja