Брехня про заборону на Франківщині госпіталізувати військовозобов’язаних без дозволу ТЦК – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Брехня про заборону на Франківщині госпіталізувати військовозобов’язаних без дозволу ТЦК

Кілька днів тому з’явилася новина, що на Франківщині Рада оборони заборонила приймати на планові госпіталізації військовозобов’язаних без дозволу ТЦК. Таке рішення нібито озвучив на брифінгу Голова Коломийської РВА. Місцевий телеканал навіть відео про це зняв.

‼️Але, після того, як почався скандал, бо це пряме порушення ст.49 Конституції України про право на охорону здоров’я, медичну допомогу,  Івано-Франківська обласна рада вирішила “прокомунікувати”.

І зробила це у звичний для чиновників спосіб. Вирішили все заперечувати. Відео та новина у місцевого видання зникли (кеш, архів), пост у Фейсбуці Голова Коломийської РВА  також видалив. Проте лишився кеш та архів. А далі почалися дива словесної еквілібристики.

Заступник голови Івано-Франківської ОВА скликав брифінг і повідомив, що Рада оборони ніякого такого рішення не ухвалювала і не існує ніякої заборони на госпіталізацію.

І це чиста правда. Своїми руками Рада таке рішення не ухвалювала

Вона своїм рішенням зобов’язала Департамент охорони здоров’я ухвалити і розіслати розпорядження по всіх закладах охорони здоров’я заборону на госпіталізацію без дозволу ТЦК.

На це у Віталія Ільчишина заготовлена наступна фраза: “ми доручили департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації вивчити це питання (коли військовозобов’язані, всі визнані медкомісією придатними, раптово звертаються за меддопомогою) і прийняти відповідне рішення, щоб унеможливити зловживання військовозобов’язаними такої ситуації”.

В коментарі Радіо Свобода він продовжив брехати: “Цей пункт, викладений на Раді оборони, не конкретизований, і тому це викликало двояке трактування.”

Та насправді доручення до Департаменту було цілком конкретне: “невідкладно підготувати і донести до закладів охорони здоровʼя своє рішення щодо тимчасового припинення планових госпіталізацій пацієнтів-військовозобовʼязаних без погодження з ТЦК.”

І попри старання місцевих “кризових менеджерів” відеопідтвердження цьому збереглося тут і тут.

На цьому відео Голова Коломийської РВА якраз зачитує рішення Ради оборони області щодо госпіталізацій. І все там конкретно та однозначно. Навряд чи пан голова читав це якусь свою особисту версію. Принаймні про підробку рішення Ради оборони на брифінгу не повідомлялося.

До речі, окрім госпіталізацій за погодженням ТЦК там ще є цікавий пункт про те, щоб зобов’язати лікарні щодня повідомляти ТЦК ще й про ургентні випадки госпіталізацій військовозобов’язаних. А це вже про медичну таємницю.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja