Брехня скандального американського ведучого Такера Карлсона про те що, американські війська воюють в Україні – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Брехня скандального американського ведучого Такера Карлсона про те що, американські війська воюють в Україні

14 квітня проросійський конспіролог та американський телеведучий Такер Карлсон в своїй передачі заявив, що війська США нібито беруть участь у бойових діях у війні в Україні. Раша Тудей швидко переклала та поширила цей фейк.

«США є безпосереднім учасником бойових дій у війні проти росії. Поки ми говоримо, американські солдати воюють з російськими солдатами»

 

Посилався Карлсон на відомості з секретних документів Пентагону, виток яких стався днями. Нагадаємо 21 річний американський військовий фотографував та виставляв у мережу секретні документи щодо підготовки та чисельності ЗСУ та військової допомоги союзників. Це він робив не зі шпигунською метою, а щоб похвалитися перед іншими учасниками чату. Наразі його затримано.

Виходячи з аналізу тих документів там ніде нема згадки про бойові підрозділи армії США, які розміщені в Україні. Тим паче там немає відомостей про участь військових США в бойових діях.

За  неодноразовими заявами речника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, американська військова присутність обмежується посольством США у Києві і не бере участі в наданні бойової підтримки.

«Ці війська не воюють на полі бою… У мандаті президента не було жодних змін – американські війська в Україні не будуть брати участь у цій війні», – повідомив Кірбі, передає ЦПД.

Окрім того, за весь час росіянами не було продемонстровано жодного полоненого чи вбитого американського солдата.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja