Брехня і цинічне виправдання роспропаганди про чергове вбивство мирних мешканців Запоріжжя – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Брехня і цинічне виправдання роспропаганди про чергове вбивство мирних мешканців Запоріжжя

У ніч на неділю, 9 квітня, російські терористи вчергове обстріляли житловий сектор Запоріжжя. Вбивство двох мирних людей і поранення жінки пропагандисти назвали “влучанням у нафтобазу” і урочисто відзвітували про знищення чи не рекордного обсягу пального (http://surl.li/ghcva). Чому били саме в цей район і як місцеві колаборанти виправдовували тероризм – читайте далі у матеріалі.

 

Будинки навколо місця нещодавнього влучання двох російських ракет С-300 потерпають від прильотів практично від самого початку збройної агресії – із квітня 2022-го. Відтоді, за твердженням місцевих мешканців, у цей район прилітало щонайменше 5-6 разів. Зазвичай пошкоджень зазнає одна із сусідніх п’ятиповерхівок, у якій вже неодноразово доводилося замінювати вікна у під’їздах. Цими вихідними терористичні сили вдарили з іншого боку – і влучили безпосередньо у будинок у приватному секторі. Загинули чоловік і його донька 10 років, їх дружина і мати госпіталізована (http://surl.li/ghcyr).

Що ж робить це місце таким “привабливим” для обстрілів? Тут розташована стара нафтобаза “Зірка”, яка ще з радянських часів входила до система державного резерву. Окупанти знають про це, тож наполегливо намагаються знищити “військовий об’єкт”.

Про що їм невідомо – так це про те, що нафтобаза вже багато років не працює і, за твердженням її колишніх співробітників, можливо, вже і не придатна для прийому нафтопродуктів, які раніше підвозили до неї танкерами по Дніпру. Зазвичай російські С-300 націлені саме на дніпровські причали старого комплексу. Цього разу цілили з іншого боку – але влучили у приватний будинок.

Це не завадило міністерству війни рф відзвітувати про знищення і нафтобази, і 70 тис. тонн пального “для забезпечення українського угруповання у Донбасі”. От тільки детонація і полум’я від такого вибуху були б помітні із усього Запоріжжя і опубліковані як у місцевих, так і в колабораціоністських пабліках. Горіння хоча б тисячі тонн пального стало б приводом для евакуації людей з прилеглих кварталів, але цього не було. Єдиною “враженою ціллю” удару стали сплячі люди. По базі ж вчергове не влучили.

Пропагандисти у росії проігнорували реальність, а от колаборантам із окупованої частини Запорізької області довелося виправдовуватися.

Керівник окупаційної адміністрації Мелітополя володимир рогов ще вночі у неділю, 9 квітня, опублікував на своєму телеграм-каналі відео зі звуками вибуху у Запоріжжі (http://surl.li/ghcsp), а вже ввечері звинуватив “бойовиків ЗСУ” у тому, що:  “В праздничный день Входа Господня в Иерусалим террористы УГИЛ ударили из РСЗО “Хаймарс” по городу Пологи в Запорожской области. Били без цели – просто “покошмарить”. (мовою оригіналу, http://surl.li/ghcsb

У результаті, як підкреслює рогов, один чоловік отримав уламкові поранення, а у подвір’ї було вбито собаку. Нічні вибухи у церковне свято колаборанта цілком влаштовують, тоді як денні – вже є приводом для “термінової десатанізації” України.

ВИСНОВКИ

  • Терористи рф не тільки вчергове атакували мирних мешканців Запоріжжя. Щоб виправдати ще одне невлучання у старий об’єкт, вони звично вигадали перемогу про знищення великого обсягу пального для українських військових. Таким чином пропагандисти підбадьорюють свою аудиторію в період відсутності реальних перемог.
  • Місцеві колабораціоністи, яким важче брехати про уявні перемоги, проявили традиційне для росії лицемірство: вони переможно опублікували інформацію про вибухи у Запоріжжі, а пізніше в цей же день, щоб виправдати чергове вбивство, в тому числі дитини, звинуватили ЗСУ у вбивстві собаки.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Запорізький ценрт розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja