БРЕХНЯ, ПРОПАГАНДА | Кабмін вніс законопроект про примусове відселення росіян з України  – Без Брехні
Фактчек

БРЕХНЯ, ПРОПАГАНДА | Кабмін вніс законопроект про примусове відселення росіян з України 

2 лютого 2021 Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про запровадження санкцій щодо нардепа “ОПЗЖ” Тараса Козака і його телеканалів “112”, “ZIK” та “NewsOne”. Після цього в соцмережах та в ЗМІ почали поширюватися різні дописи, вуха яких явно стирчать із кремлівських теренів, пропагандистськоо змісту. Так з’явився допис про те, що Кабмін вніс законопроект щодо примусового відселення росіян з України. Чому це відверта брехня – пояснюємо.

МЕСЕДЖ: Кабмін вніс законопроект про примусове відселення росіян з України… законопроект №4327, який передбачає можливість примусового відселення росіян, не суперечить праву Євросоюзу

СПРОСТУВАННЯ:

Законопроект №4327 від 5 листопада 2020 передбачає внесення змін до деяких законів України, що стосуються питань військовополонених та інтегрованих осіб.

Зокрема, в тексті документу зазначається, що уповноважені державні органи мають проводити заходи для виявлення осіб, що загрожують національній безпеці України, а саме проявляють агресію до країни, провокують або чинять напади або створюють воєнну загрозу. При абсолютній необхідності такі особи можуть бути інтегровані (примусово виселені) для збереження безпеки.

Однак, в документі мова не йде про конкретних громадян, а тим паче в ньому не зазначаються росіяни, як окремі особи, що без всяких на те причин будуть виселені з країни.

 

ВИСНОВОК:

  • Отже, дописи в Фейсбуці є неправдою й маніпуляцією. За основу якої взято справжній законопроект, проте його текст викревлений. Окрім того, на сайті, що закріплений в дописі, немає посилань на джерела.
  • Лише на слові “росіяни” встановлено перехід на новину “Санкции Зеленского к телеканалам «112», NewsOne и ZIK обжаловали в Верховном суде”. Тобто автор матеріалу заздалегідь хотів не тільки викликати в людей емоції, але й провів паралель між подіями, що само по собі є маніпуляцією.
  • Схожі новини вже розповсюджували влітку та восени минулого року. 

 

Авторка: Вероніка Хорольська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja