Британія понизила статус небезпеки від епідемії COVID-19 | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Британія понизила статус небезпеки від епідемії COVID-19 | МАНІПУЛЯЦІЯ

19 березня, за кілька днів до введення жорсткого карантину, уряд Британії понизив статус Covid-19, виключивши його з листу інфекційних хвороб з важкими наслідками.
Насправді, хвороби потрапляють до цього листа, якщо вони відповідають кільком факторам, наприклад, висока смертність, відсутність лікування та важкість визначення зараження.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Уряд вважає, що загалом інфекційні хвороби з важкими наслідками, у тому числі геморагічна гарячка, є рідкими для Британії та пов’язані зі спалахом на територіях за кордонами Британії. Наприклад, інфікування такими хворобами як гарячка ласса та близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром відбулось за кордоном та дуже рідко було зафіксовано вторинне інфікування іншої людини на території Британії, яка не була на тих територіях, де був спалах.

Covid-19, на думку уряду Британії, має загалом низький рівень смертності, також на цей час є більш-менш розвинена клінічна картина та є точні тести, кількість яких збільшується.

Але у той же самий час таке змінення щодо статусу Covid-19 не означає, що скоординовані заходи національного характеру будуть зняті. Починаючи з 23 березня британцям забороняється виходити з дому, якщо тільки не за їжею, через причини зі здоров’ям та на роботу, якщо неможливо її виконувати дистанційно. Неможливі також зустрічі з рідними та друзями та групами більш як двоє, бо є можливість передати хворобу, навіть не маючи симптомів.

Також наразі не тільки центри з лікування інфекційних хвороб з важкими наслідками будуть займатися випадками Covid-19, але працівники усіх закладів охорони здоров’я. Їм рекомендують триматися оновленого гайду у роботі як із підозрами на Covid-19, так і з підтвердженими випадками.

Таким чином, можна зробити висновок, що така зміна статусу навпаки підкреслює розповсюдженість та поширеність хвороби на території Британії.

Щодо смертності від Covid-19, наукові радники Британії вважають, що вона становить від 1% до 0,5%. Але вона також залежить від стану вашого здоров’я, віку та доступу до медичної допомоги. Зі смертністю є дві проблеми: ті, хто хворіє на Covid-19 та не знає цього (це зменшує загальну смертність), та ті, хто хворіє певний час з важкими наслідками та помре (це збільшить загальну смертність). Наразі у Британії тестують тільки тих, хто звернувся у лікарню, але є прогноз, що третина тих, хто помре від коронавірусу, помре вдома.

Важливим фактором смертності є доступ до медичної допомоги – якщо система охорони здоров’я переповнена лікуванням випадків, реанімаційні та апаратів штучної вентиляції легень зайняті, це підвищить рівень смертності.

Також дослідники з Імперського коледжу з’ясували, якщо не запроваджувати жоден карантин, то Британія втратить 500 000 людей до серпня з важким навантаженням системи охорони здоров’я, а якщо усіх посадити на карантин, то жертви зменшаться до 20 000 .

У лікарнях Британії рутинні операції було відкладено на три місяці, хворих, яких можна було відправити додому, відправили, у деяких лікарнях будуть відбуватися тільки екстрені операції. Активно заохочують повернутися працювати лікарів, які пішли на пенсію, через зміну деяких законодавчих актів, та волонтерів. Британський парламент на тиждень раніше пішов на пасхальні канікули, щоб затримати розповсюдження вірусу, та буде відпочивати не 3 тижні, як завжди, а щонайменше 4.

Але ніде не написано, що Covid-19 є “звичайним сезонним гострим респіраторним захворюванням”, як стверджує автор у матеріалі, який ви нам надсилали на перевірку. Заходи, які були схвалені у боротьбі з Covid-19 свідчать, що це жодним чином не звичайне захворювання.

До речі, гляньте, Уряд Британії розробив гайди для усіх груп людей та організацій: як себе поводити, на що звертати увагу, як вберегтися, що будуть робити далі і тп.

Щиро вдячні за аналіз та підготовку матеріалу Christine Borovkova

 

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja