Неправда і маніпуляції Віталія Кличка про досягнення на чолі столиці – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Неправда і маніпуляції Віталія Кличка про досягнення на чолі столиці

У програмі «Свобода слова Савіка Шустера» 6 вересня мер Києва Віталій Кличко виправдовувався та хизувався досягненнями, які вдалося набути йому та його команді під час перебування на посадах в КМДА. Ми вирішили перевірити, чи збігаються слова Віталія Кличка з реальними цифрами.


ТЕЗА 1. Віталій Кличко: «… Зараз іде велика дискусія, що депутатам треба руки відрубати, внести персональну відповідальність… Яка є пропозиція… Три роки тому, вперше в Україні, єдиний парламент де є персональне голосування, яке унеможливлює голосування за іншу особу, це Київська міська рада. І ця система працює…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У вересні 2015 на офіційному сайті Київської міської ради опублікували повідомлення про те, що в залі засідань запрацювала система «РАДА – 4 Київ». Відтоді міськрада Києва залишається єдиною в Україні, де встановлено оновлення такого роду.

Аби проголосувати за допомогою системи «Рада-4» на засіданні, треба одразу натискати дві кнопки обома руками. Пальцем лівої руки необхідно натиснути на сенсорну кнопку, а палець правої руки – на кнопки голосування «за», «проти» або «утриматися». Дві кнопки потрібно тримати протягом 10 секунд для зарахування голосу. Таким чином проголосувати за іншого депутата буде фізично не можливо. Дійсно, це унеможливлює голосування у залі засідань за іншу особу. Однак, очільник Києва Віталій Кличко приховав той факт, що така система не рятує від голосування за депутата іншими особами у разі його відсутності. Такий факт мав місце у тій же Київміськраді 27 жовтня 2016 року, тобто вже після встановлення системи для персонального голосування. Про цей випадок повідомляє Громадський рух «ЧЕСНО». На черговій сесії за одного з відсутніх депутатів проголосував його помічник.

Отже, пропозиція у Верховній Раді встановити нову систему — актуальна, однак вона працює лише в одному напрямку – унеможливлює голосування за двох і більше депутатів одночасно. Та персональним голосування за такими технологіями назвати важко. Адже проголосувати за відсутності депутата може помічник або інша довірена особа.

 

ТЕЗА 2. Віталій Кличко: «Ми зараз згадали Прагу. Бюджет міста достатньо високий. 18 млн туристів приїзжають туди в рік…»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА з ознаками МАНІПУЛЯЦІЇ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно даних туристичного порталу столиці Чехії, у 2018 році Прагу відвідали 7,9 млн туристів. Це на 3% більше, ніж у 2017 році, йдеться в повідомленні. Така кількість туристів, які відвідали столицю Чехії минулого року, більш ніж удвічі менша тієї, про яку говорить Віталій Кличко. Так мер хотів збільшити різницю між  кількістю туристів Праги та Києва.

 

ТЕЗА 3. Віталій Кличко: «… Але до Киева у 2015 році приїзжали 1 млн. туристів, в минулому році – 3 млн, в цьому році – 4 млн…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У 2015 році Київ, лише за офіціними звітами туроператорів, відвідало більше ніж 1,5 млн туристів.  Загалом столиця прийняла  1 млн українських туристів, і 800 тис. – іноземних. Минулого року місто відвідали 5 млн туристів, серед них 2 млн – іноземці. Про це повідомляє колишній голова Управління туризму та промоції КМДА. За першу половину 2019 року Київ вже відвідали 900 тис. іноземних туристів. Інформації про внутрішніх туристів, які приїздили до Києва у 2019 році немає. Мер Києва Віталій Кличко, не уточнює в свій промові, яких саме туристів він має на увазі – іноземних чи внутрішніх. Вказані ним цифри співпадають з кількістю внутрішніх туристів, які відвідали Київ у 2015 році та минулого року.

 

ТЕЗА 4. Віталій Кличко: «…В минулому році ми продали 10 млн ночей, і кожна людина (турист – ред.) витрачає за добу (в середньому – ред.) 3000 грн. Це надходження до бюджету…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними, опублікованими радником Kyiv Tourism Association Антоном Татаренко, у середньому в 2017 році іноземні туристи витрачали на добу у Києві 150 дол, а внутрішні туристи  – 50 дол.

Віталій Кличко наголошував, що в середньому туристи витрачають на добу 3000 тис гривень. Для прикладу візьмемо всіх 5 млн туристів, які відвідали Київ минулого року – це 3 млн внутрішніх туристів, та ще додатково 2 млн – іноземних. Якщо внутрішні туристи витрачають на добу 50 дол, а іноземні – 150 дол, то у середньому всі туристи витрачають 90 долл на добу. За минулорічним курсом це 2448 грн на добу, тобто, на 18 % менше, ніж повідомив Віталій Кличко.

Таким чином, мер Києва Віталій Кличко вочевидь маніпулює цифрами. Згідно даних, кількість туристів, про які говорить очільник міста співпадає з кількістю внутрішніх туристів за вказаний період. Однак, внутрішні туристи витрачають втричі менше коштів, перебуваючи в Києві, аніж заявляє Кличко.

 

ТЕЗА 5. Віталій Кличко: «Я дуже радий, що в минулому році 60% від загальних інвестицій було в місто Київ…»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними Держстату, минулого року до Києва надійшло 200 млрд капітальних інвестицій. Це 34,6% від загальної суми капітальних інвестицій в Україну, які за підсумками 2018 року сягнули .

 

ТЕЗА 6. Віталій Кличко:  «… 26 дитячих садків з 2014 року побудовано, 8 найсучасніших шкіл… 300 парків та скверів… Біля 1000 км нових доріг…»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

На сайті Головного управління статистики м. Києва, у 2014 році у столиці нараховувалось 620 дошкільних закладів, а в 2018 – 631 заклад. Таким чином у період з 2014 до кінця 2018 року кількість дитсадків у Києві збільшилась на 11 закладів. Ця цифра не говорить нам про кількість побудованих дошкільних закладів, однак вона показує тенденцію до більш повільного зростання кількості дитсадків.

Інший стан справ зі школами. Згідно статистичних даних кількість шкіл порівняно з 2014 роком у Києві зменшилась. Так 5 років тому у столиці було 506 шкіл, а на період 2018-2019 років – 505 закладів середньої освіти. Таким чином у загальному обсязі, навіть при будівництві нових закладів освіти їх кількість у столиці не збільшується, а зменшується.

 

ТЕЗА 7. Віталій Кличко:  «…[з 2014 року в Києві] побудовано … біля 1000 км нових доріг…»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Ремонт доріг, за повідомленням генерального директора Комунальної корпорації «Київавтодор» Олександра Густєлєва, за 2015 – 2018 роки по м. Києву не досяг 900 км. Як повідомив він у одному із інтерв’ю, «Статистика промовиста: за 2010 рік було оновлено 52 км доріг, за 2011 – 64 км, за 2013 – менше 9 км! Обсяги робіт значно зросли з 2015 року, того року оновили 128 км, за 2016 – 200 км, за 2017 – 301 км, за 2018 – 204 км». Таким чином, за три роки вдалося відремонтувати 833 км доріг, на 17 % менше зазначеного мером.

Таким чином, очільник Києва Віталій Кличко у своїх заявах схильний прикрашати реальні статистичні дані про кількість туристів у місті, надходження до бюджету, суму капітальних інвестицій, розміщених у місті, перебільшуючи свої досягнення на посаді міського голови.

 

Автор: Ірина Савенко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja