Факти і спростування меседжу путіна, що “Зеленський – не єврей” заявою Єврейської конфедерація України – Без Брехні
Фактчек

Факти і спростування меседжу путіна, що “Зеленський – не єврей” заявою Єврейської конфедерація України

На пленарному засіданні ПМЕФ кремлівський диктатор вкотре у шовністичній манері висловився на адресу Президента України Зеленського з приводу його національності: «У мене з дитинства багато друзів-євреїв. Вони кажуть: «Зеленський – не єврей, це ганьба єврейського народу».

Єврейська конфедерація України відповіла на образливий випад диктатора країни-агресора Володимира Путіна, про що повідомляє сайт Єврейської конфедерації України. http://surl.li/ljtee

 

Володимир Путін, виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, посилаючись на своїх «друзів-євреїв», назвав Президента України Володимира Зеленського не євреєм, а ганьбою нації, який потурає неонацизму. І вкотре наголосив на необхідності проведення в Україні так званої «денацифікації».

У зв’язку з цим хочемо заявити:

Перше.

Володимир Зеленський – лідер, який показав приклад мужності своєму народові та всьому світу.

Володимир Зеленський – герой не лише єврейського народу, а й усієї політичної української нації, до якої належать, звісно, і євреї. Ми пишаємось непохитною стійкістю нашого Президента, який захищає демократичні цінності, свободи та миролюбні права України та наших громадян.

Друге.

У сучасній Україні неонацизму немає. Тим паче, на державному рівні. До речі, побутовий антисемітизм, і так один із найнижчих у Європі, після 24 лютого 2022 року в Україні практично не спостерігається.

У своєму недавньому дослідженні Антидифамаційна ліга прямо пов’язала це з авторитетом Володимира Зеленського, який очолив усю націю, у тому числі євреїв, у боротьбі з російською агресією.

Третє.

Про звинувачення українців у злочинах часів Голокосту.

Хочемо нагадати, що Україна є четвертою у світі країною за кількістю Праведників народів світу (люди, які рятували євреїв під час Голокосту) – 2 691 особа, за даними Яд Вашем. За даними ж українських дослідників, українців-Праведників налічується понад 15 тисяч. На їхньому рахунку – сотні тисяч врятованих життів євреїв.

Саме за Президента Володимира Зеленського започатковано День українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Він відзначається на державному рівні14 травня.

Іменами українців-Праведників, у тому числі в рамках ініціативи Єврейської конфедерації України «Праведники мого міста», в усіх регіонах України називаються вулиці, майдани, сквери, відкриваються меморіали.

Можна наводити ще багато аргументів, які спростовують наративи російської пропаганди. Але в якості ілюстрації так званої «денацифікації» хочемо показати лише одне фото.

Це Менора у Меморіалі «Дробицький Яр» на околицях Харкова. Тут під час Голокосту нацисти розстріляли близько 20 тисяч в’язнів Харківського гетто. Знімок зроблений одразу після російського обстрілу 26 березня 2022 року.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja