Фейк про обкладинку турецького видання LeMan із Сі Цзінпінем і «мертвим» Байденом – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про обкладинку турецького видання LeMan із Сі Цзінпінем і «мертвим» Байденом

Ні дня без фейкової обкладинки. Приблизно таке гасло у одного з напрямків російської пропагандистської машини, яка взяла на озброєння цей інструмент. Пропагандисти випустили ще одну – тут героями стали той же Байден і очільник Китаю – Сі Цзінпін. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Пропагандисти кремля спробували висміяти зустріч між Байденом і Сі Цзинпіном у США у Сан-Франциско. На обкладинці зображено очільника Китаю, який стоїть на березі річки, а у воді пливе тіло Байдена, з натяком не те, що він нібито помер. Бо до карикатури додається відповідний допис: «Якщо довго сидіти біля річки, можна побачити, як повз пропливає тіло вашого ворога».

Таким чином, пропагандисти зробили реверанс в бік Китаю, який вони помилково вважають своїм союзником, мовляв Сі Цзинпін «переграв» на перемовинах свого опонента. І тепер йому залишилося лише чекати, коли Байден «паде» – тобто буде переобраний, як невдалий президент.

Насправді, обкладинка з саме таким змістом є фейком.

В цьому легко переконатися, проаналізувавши реальні обкладинки в архіві видання.

Обкладинка-фальсифікація позначена датою 17 листопада. Проте, на сайті видання найближчий до дати 17 листопада – це випуск за 22 листопада. І він має зовсім іншу обкладинку. http://surl.li/oaagp. Номера ж саме за 17 листопада – не існує. Тож це фейк.

Слід нагадати, російські пропагандисти не вперше фальсифікують обкладинки турецького видання LeMan. Так в середині жовтня поширився фейк із обкладинкою де, начебто зобразили розлюченого президента України Володимира Зеленського, який незадоволений тим, що увага світових ЗМІ прикута до ізраїльсько-палестинського конфлікту. http://surl.li/micqx

У липні 2023 року фейкову обкладинку LeMan пропагандисти присвятили теж Президенту України. Там його зображено так, нібито він палає на вогнищі, пальне для якого –  натівська техніка. Зеленський нібито вигукує фразу: «Як чудово, що нас скоро приймуть до НАТО…» http://surl.li/oaarb

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту”Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидіх дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja