ФЕЙК про канонізованого БАНДЕРУ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про канонізованого БАНДЕРУ

 

Продовжуючи вектор по демонізації історичної постаті Степана Бандери, російська пропаганда докотилася до канонізації. У проросійських пабліках у соцмережах поширився вкид, який має підтвердити прояви «неонацизму» в Україні, про те, що лідера українських націоналістів часів Другої світової війни Степана Бандеру нібито канонізувала Православна церква України (ПЦУ). Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Фейкова «інформація» із явно антиукраїнським змістом про канонізацію поширилася у мережах Facebook і Twitter.

«Українська фашистська церква зарахувала Степана Бандеру до святих. Навіть хорватським ревізіоністам не дозволили зайти так далеко. Звичайно, у Сербській православній церкві є кілька сумнівних канонізацій, але жодна з них не є такою явно фашистською, як ця», — йдеться в одному з постів Facebook.

Інший користувач повідомив у  Twitter публікує наступне: «Українська церква канонізувала Степана Бандеру. Відтепер він святий нацист».

Слід звернути увагу на те, що у постах поширено один і той же  «документ», начебто від ПЦУ, в якому йдеться про те, що рішення про канонізацію Бандери було прийнято Архієрейським собором 20 червня. Однак у Київській митрополії Православної церкви України заявили, що повідомлення про канонізацію Бандери є хибним, а сам документ – підробка. Про те, що заява «цілком не відповідає дійсності і за своєю суттю абсурдна», повідомив агенцію Reuters, яка займалася викриттям вкиду, електронною поштою представник ПЦУ.

«Такого указу насправді не існує і ніколи не існувало […] Навіть сама форма його написання, як і його зміст, прямо вказують на підробку», – додав він. За словами співрозмовника, останній Архієрейський Собор ПЦУ відбувся 24 травня 2022 року, а не 20 червня 2022 року. Він також заявив, що Бандера не може бути канонізований ПЦУ, оскільки був греко-католиком.

На сайті ПЦУ також відсутні будь-які документи та офіційні рішення, які б підтверджували зміст контексту вкиду. http://surl.li/cksgv

Тож можна констатувати, що пропаганда рф зліпила черговий міф про Степана Бандеру, якого погрожував зловити сам головний дон-дон рф.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja