ФЕЙК ПРО НАСТУП СПЕЦНАЗУ «ТОРНАДО» НА РОСІЙСЬКИЙ БЄЛГОРОД ЗА НАКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК ПРО НАСТУП СПЕЦНАЗУ «ТОРНАДО» НА РОСІЙСЬКИЙ БЄЛГОРОД ЗА НАКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

На сторінці «Щит України» з’явилося відео з назвою «ДОЧЕКАЛИСЬ! Вирушаємо – ідемо на рашку!». На ньому якимсь людям у військових одностроях людина в масці зачитує «наказ Головнокомандувача про указ Президента про наступ на Бєлгород та Бєлгородську область». Наразі це відео має 42 тисячі лайків, 6,3 тисячі коментарів та 15 тисяч поширень.  Це відео – постановочне і має на меті налякати, що готується наступ на росію.

 

Розбираємо по пунктах, чому це відео фейкове

 1. На відео в кадрі постійно знаходиться червоний “шеврон Торнадо” з написом “спецпідрозділ Торнадо добровольча УНА”. Що це за абревіатура – невідомо. Справжні шеврони давно розформованого підрозділу Торнадо були синього кольору і там значилося “спецпідрозділ Торнадо МВС України”.
  На відео можна розгледіти на стіні прапор Торнадо, напис «МВС» на ньому затерто. Але залишилося України – у них фейковий прапор не відповідає фейковому шеврону неіснуючого підрозділу. Такий же прапор можна бачити у відео такого собі «Ахілла» – “спікера Торнадо”, хоча ще 8 березня на його прапорі був напис “МВС”. Зараз там написано спецпідрозділ України.
 2. На 5 секунді лунає “Равняйсь-Смірна”. Де в збройних силах України користуються російським “смірна”?
 3. На 13 секунді людина в балаклаві починає виступ словами: “Ну шо хлопці, дачєкались” з явним аканням, але таке ж “а” ми чуємо у Юлії Тимошенко.
 4. Далі невідомий починає зачитувати документ і фейки сипляться у кожному реченні. Назва документа звучить “Наказ головнокомандувача украінскіх збройних сил Президента України Володимира Зеленського”. Президент України справді може видавати накази і директиви з питань оборони як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України. Але справжінй Наказ про призов резервістів від 02.02.20222 виглядає зовсім інакше.                                                                                                                     
 5. В наступному реченні Наказ уже перетворюється на Указ “Довожу до асабовово складу Указ Президента України Про затвердження рішення генерального штабу збройних сил України”. Звісно ж ніякого такого Указу не існує, до того ж  Генеральний штаб у межах повноважень видає накази та директиви, а не рішення. Це очевидно безграмотно перероблене формулювання зі справжнього Указу Президента, якими він вводить в дію рішення РНБОУ.
 6. Йдемо далі. Наступний шматок тексту взятий з Указу Президента України №133/2022 Про продовження строку дії воєнного стану в Україні. Рішення РНБОУ з оригінального тексту замінено на Ставку головнокомандуючого (не головнокомандувача): “У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі  ПРОПОЗИЦІЇ СТАВКИ ВЕРХОВНОГО ГОЛОВНОКАМАНДУЮЧОГО.                                                                                                                                 
 7. І саме цікаве — це посилання на пункти і статті Конституції України. “відповідно до пункту 2, 17 частини першої статті 116 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану” постановлЮю”.  ст.116 Конституції України регламентує повноваження Кабінету Міністрів України, а не Президента! І в цій статті немає пункту 17. Очевидно що це знову ексцес неграмотного виконавця: певно там мала бути стаття 106, яка якраз говорить про повноваження Президента України, але навіть тоді вибір підпунктів неодоречний – 2 пункт говорить про право Президента звертатися з посланнями до народу і Ради, а 17 підтверджує, що Президент є Верховним Головнокомандувачем ЗСУ.
 8. Знову варто звернути увагу на російську вимову читача: на 1:25 хв він читає “підготувати підрозділи для наступальних дій за напрямками місто Бєлґарод та Бєлґародська область російської федерації”. Якщо в тексті написано Бєлгород, то в Україні ніхто не прочитає назву цього міста через “ґа”.
 9.  І останній прокол фейкоробів у тексті: “Контроль за виконанням покласти на головнокомандуючого військовими силами України Залужного”. Ну ніяк не вдається засвоїти росіянам, що у нас “Збройні сили України”.
 10. Але це не останній фейк на відео. Після зачитування тексту оратор говорить наступне: Ітак затримали свою землю і наразі ідемо на рашку”. Якщо під “затримали” він мав на увазі недолугий переклад “удержали”, то тут фактична помилка, адже далеко не всі українські землі втримано і звільнено, тому повертати Білгород ще зарано навіть для “нацистів” яких зображують на відео.

І на завершення всі “вояки” кричать “Так точна”, потім мов по команді знімають шоломи і б’ють по них під крики: “Путін -хуйло! Слава Україні – Героям Слава! Слава нації – Смерть ворогам!” І це єдине правдиве твердження у цьому відео з яким неможливо не погодитися.

Водночас у Курській Бєлгородській та Брянській областях оголосили різні рівні терористичної загрози, тобто ФСБ готує провокації і під них підґрунтя – “указ/наказ головнокомандУЮЧОГО військових сил”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja