Фейк про «особливі правила мобілізації у трьох областях» – продукти і пальне чоловікам по військовому квитку – Без Брехні
Фактчек

Фейк про «особливі правила мобілізації у трьох областях» – продукти і пальне чоловікам по військовому квитку

Російська пропаганда продовжує інформаційну компанію по дискредитації української мобілізації. На минулому тижні ми опублікували декілька викриттів вкидів про нібито мобілізацію до лав ЗСУ вагітних жінок та бабусю віком 86-років. Цього разу фейкороби поширили у кричущому форматі вкид, про нібито особливі умови мобілізації, які вводяться у трьох областях України. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Яскрава картинка із кричущими написами що буда поширена у мережі Фейсбук та Інстаграм повідомляє про таке (дослівно): «В Україні з 1 грудня у трьох областях вводяться нові правила мобілізації. Чоловікам призивного віку щоб заправитися або купити продукти потрібно буде показувати військовий квиток. Інформація в яких перших областях будуть введені ці правила викладена за посиланням у профілі…»

Слід одразу сказати про джерело поширення, що допоможе зрозуміти мету таких вкидів та «авторство». Активно посилання у кричущій ілюстрації веде на сторінку в Інстаграм (дивись на скріншоті). Сторінка більш-менш розкручена – має понад 15 підписників. Проте, контекст сторінки – аналогічний вкиду про «нові правила в трьох областях». Або це схожі картин із подібними закликами про мобілізацію, військових, владу і т.ін., або ілюстрації та відео де у той чи інший спосіб критикують різні події в Україні чи ініціативи влади.

Тож зміст явно не проукраїнський. Але ключовий момент – він побудований на кричущих маніпулятивних меседжах, мета якого не стільки дати користувачу якусь раціональну та цікаву інформацію, скільки привернути увагу.

І в цьому контексті слід звернути увагу на те, що сторінка в Інстаграм містить посилання на Телеграм-канал під назвою «Ненька. Інфо». Канал позначено як приватний, є панель для того, щоб «запросити друга». Тобто вся структура та система архітектури Інстаграм-сторінки та Телеграм-каналу направлена на «заманювання» користувача.

Ми вже неодноразово писали про такі «привабливі» сторінки і реклами, підписавшись на які користувачу обіцяли «унікальну інформацію», ледь не «персональний радар», який показує час підльоту ракет під час обстрілу. Це все маніпуляція і неправда.

Як є маніпуляцією і неправдою інформація, що містилася на картинці з якої все почалося – про «особливі умови мобілізації».

Теоретично, для тестування певних алгоритмів мобілізації, на місцях тимчасово можуть впроваджуватися ті чи інші заходи. Проте, це не будуть «особливі правила». Це будуть заходи, які застосовуються для перевірки того чи іншого алгоритму для подальшого його корегування і масштабування на всю країну. Бо в Україні діють однакові правила мобілізації для всіх регіонів країни. Якась винятковість означала би тиск на той чи інший регіон, дискредитацію місцевого населення, демонструвала прихильність та особливе відношення до інших регіонів.

До того ж на місцях, в регіонах, на виконання загального плану та умов мобілізації – підкреслюємо загального – можуть здійснювати ініціативні дії місцевих відповідних органів. Головний момент – щоб ці дії не суперечили українському законодавству, не утискали права та свободи громадян.

Як приклад, до мобілізаційних процесів у Запоріжжі залучається комунальне підприємство «Муніципальна варта». Про це стало відомо під час доповіді про роботу комунального підприємства на 21-й сесії міської ради. Вже сформовано 21-у мобільну групу у складі представників ТЦК, поліції та «Муніципальної варти». У різних районах міста вони будуть здійснювати обхід по домівках та оповіщувати тих військовозобов’язаних, хто не з’явився по повістці до військкомату або не отримав її. Доступ до під’їздів повинні надати голови ОСББ та керуючі компанії. http://surl.li/nzwcz

Що ж стосується чи не ключового меседжу у вкиді про купівлю продуктів та пального за військовим квитком», то це суперечить Закону про мобілізацію та мобілізаційні заходи – подібних обмежень не має у законі. http://surl.li/bzvtr

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja