Фейк про те, що CNN заявляють, що Києву скоро кінець – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що CNN заявляють, що Києву скоро кінець

Днями російські тг-канали радісно повідомили: в США визнали, що Києву скоро прийде кінець». Буцімто таку рекламу запустило ціле CNN і не десь там в  інтернеті, а на гігантському екрані в самому серці Нью-Йорка на Таймс Сквер. На підтвердження показують відео з записом цієї реклами на тій самій добре впізнавній вулиці. 

 

Це фейк і «це ж вже було». Влітку так само запускали відео з Нью-Йорка, з П’ятої авеню, будинку ювелірного магазину Tiffany & Co. Тоді це були заклики прибрати Зеленського, щоб закінчилася війна. Перевіряти те відео взялися фактчекери з усього світу. За непрямими доказами, на кшталт будівельних риштувань та кольору світлофорів довели, що відео з вулиці не пізніше ніж 2021 року. Зрештою одна з команд знайшла оригінал відео – це була «Прогулянка Нью-Йорком [4]. П’ята авеню. Люди, автомобілі та звуки вулиці». Оригінал було опубліковано на YouTube-каналі CoolVision. Звісно ж про жодного Зеленського там не йшлося, а висіла зовсім інша реклама. 

Так само й цього разу потрібний текст наклали на відео з рекламою однієї з передач CNN. На відео ми бачимо рекламу політичного подкасту CNN Political briefing. Це щотижнева передача,  яку веде політичний директор CNN Девід Чаліан. На відео чітко видно емблему цієї передачі у вигляді прапора США та пряме запрошення: «більше про це та інше почуєте в Політичному брифінгу». 

Ця передача – про внутрішню політику США, і зараз цілком сконцентрована на майбутніх виборах президента. Про це свідчать теми всіх останніх випусків та відповідні запрошені гості, на кшталт колишніх губернаторів, генпрокурорів штатів, ветеранів опитувань від республіканців та демократів, політологів та сенаторів. Ми перевірили теми подкастів за останні місяці – Київ не згадується взагалі. У них там свої пріоритети, і, як ми бачимо з проваленого голосування за виділення допомоги Україні, республіканців більше хвилює мексиканський кордон, ніж війна десь далеко в Україні. А в демократів головна проблема – не дати перемогти Трампу.

 

Попри те, що то в Financial Times, то в Washington Post останніми тижнями вийшли статті про те, що путін щось ніяк не програЄ, а Україні все тяжче. Деякі з цих статей були з уже звичними коментарями на анонімних військових, посадовців Офісу Президента та невідомих експертів. Але в CNN не було статей з заголовками чи хоча б цитатами, що Києву скоро кінець і американців турбує, де росія зупиниться після України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja