Фейк про те, що в київському метрополітені запровадять квитки із зображенням чоловіків, що цілуються – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що в київському метрополітені запровадять квитки із зображенням чоловіків, що цілуються

Київський метрополітен презентував новий дизайн проїзного квитка з нагоди Місяця гордості. Тепер на карточці зображені чоловіки, що цілуються. Також у Київському метро 16 червня може пройти ґей-парад та ЛҐБТ-фестиваль. Саме такий вкид днями поширили топові російські телеграм канали та сміттярки. Що відбувалося насправді і де в черговий раз збрехала пропаганда – далі у матеріалі.

 

Днями у приватному телеграм-каналі «Такер Карлсон на русском и другие» та на сторінці користувача X (Twitter) із Севастополя Дмитра Маурина з’явились дописи з нібито світлиною проїзного квитка Київського метрополітену, на якому зображені два чоловіка, що цілуються.

Пізніше цю інформацію поширили інші користувачі. В тому числі американський журналіст Джон Б. Уеллс опублікував цей «фотофакт» на своїй сторінці в соцмережі Х.

«Це новий дизайн проїзного у київському метро. Пам’ятайте, ким та чим є Зеленський? Все інше витікає з цього», – сказано у твіті журналіста. «Київ» при цьому він написав за «російським» правописом – «Kiev» замість «Kyiv».

Однак фотографія виявилась фейком. Це команді «Явне медіа» підтвердила голова правління ГО «КиївПрайд» Ганна Шаригіна, яка зазначила, що вперше бачить зображення.

«Ви просто потішили неймовірно! Я не знаю, хто зробив цей дизайн. Якщо питання в тому, чи ми це замовляли, чи таке буде – на жаль, до такого вже ми не додумалися. Напевно, хтось отримав за це гроші, бо сплатили дизайн. Впевнена, що цього не робив і «Київ цифровий», на мій жаль. Хто це зробив – я не знаю», – прокоментувала вона.

До речі, це не перший фейк, який недоброзичливці запустили навколо підготовки Маршу рівності, який організовує «КиївПрайд». Так на початку червня через один з не надто відомих ТГ-каналів було вкинуто фейкове фото розпорядження від Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції про примусове залучення працівників бюджетних установ до участі в заході з підтримки ЛГБТК+ спільноти. Детальніше цей фейк розбирав проєкт «Без Брехні».

Окремо зазначимо, що Марш рівності планують провести вперше за три роки повномасштабного вторгнення в рамках Місяця гордості. Серед початкових ідей дійсно було планування заходу на одній зі станцій метро, однак згоди із Київською міською державною адміністрацією, якій належить комунальне підприємство «Київський метрополітен», не було досягнуто. Місцева влада не погодила проведення Маршу Рівності в київській підземці, а із міркувань безпеки порадила організаторам обрати іншу локацію. Тим не менш, на цьому тлі поширювалась інша неправдива інформація.

«КиївПрайд ніколи не звертався до КМДА із проханням про закриття станцій метро чи виділення коштів з міського бюджету. Ми виступаємо проти втягування КиївПрайду в політичне протистояння у столиці», – у той же день повідомили організатори.

Щоб спростувати чутки, 5 червня зі спільною заявою виступили перший заступник голови КМДА Микола Поворозник та голова правління ГО «КиївПрайд» Ганна Шаргіна.

«Столиця завжди підтримувала пріоритети європейського розвитку. В умовах воєнного стану ми не відступаємо від цих цінностей і розуміємо, що всі мають право бути почутими. Особливо, коли йдеться про права людей. Однак саме безпека – першочергове завдання міської влади та організаторів абсолютно всіх заходів. Це – головна умова. Винятків не може бути. Тому ми зібралися разом з організаторами Маршу рівності і правоохоронцями, щоб знайти оптимальний варіант безпечного проведення заходу», – заявив Поворозник.

«Маршу не буде в метро – і про це вже була заява спільно з КМДА. Дивно, що це досі обговорюється – і це підтверджує, що фейки є фейки», – резюмувала Ганна Шаригіна в коментарі для «Явне Медіа».

Подібні фейки щодо ЛҐБТКІ+, які циркулюють в проросійському інфопросторі, використовуються для провокування негативної реакції не тільки серед людей, які виступають проти підтримки ЛГБТІК+, але й серед тих, хто дотримується нейтральної позиції у цьому питанні. Таким чином, здійснюються спроби розпалу ворожнечі у суспільстві та поширенню гомофобії, що стає одним із елементів ІПСО з боку РФ в інформаційній війні проти України.

 

Матеріал підготовлено командою видання «Явне Медіа» http://surl.li/ulilw

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja