Фейк про те, що на «Донбасі росіяни підбили черговий Leopard 2» – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що на «Донбасі росіяни підбили черговий Leopard 2»

Ми не одноразово виявляли вкиди пропагандистів недофедерації, що їх недолугі війська вже потрощили і Leopard 2, і Abrams, і БМП Bradley у боях на сході України.

І це при тому, що лиш тільки 24 лютого перші чотири Leopard 2 від Польщі перетнули український кордон. У новому вкиді прапаганда кремля знову рапортувала про знищення чергового Leopard 2. Про те це виявилося черговим фейком.

 

Російські пабліки та телеграм-канали поширили допис з фото  де нібито російський військовий цілиться у танк Leopard 2. І начебто, пишуть, що він його підбив, хоча зображення ураження відсутнє.

У дописі стверджується, що їхній солдат з позивним «Шустрий» з РПГ-7 поцілив у танк Leopard 2 під Вугледаром Донецької області.

Проте, цей вкид – примітивний фейк, бо по-перше, пропагандисти неправильно ідентифікували танк. Навіть не фахівцю помітна невідповідність силуету танку на вірсуних фото від контурів профілю німецького танку Leopard 2. Бо це дійсно не Leopard, а ізраїльський танк Merkavа.

По-друге, якщо проаналізувати ландшафт, погодні умови, форму бійця, то це явно не Донбас сьогодні. Бо маємо у кадрі зелені насадження, ґрунт явно пісочний, а солдат в окопі – явно не у зимовій формі.

По-третє, зворотній пошук по фото у пошукових системах з легкістю видає оригінальне фото, яке відсилає до подій у Лівані, бо на рукаві солдата який прицілюється з РПГ шеврон лівайських військових. Реальні події – це сутичка на кордоні Ізраїлю та Лівану, яка малі місце 5 березня 2023 року, про що повідомляли ізраїльські медіа. http://surl.li/fjmez

Тож безрукі кремлівські фейкороби просто приклеїли у фотошопі замість реального шеврону російський шеврон-прапор.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja