ФЕЙК про те, що Офіс Президента України «наказав» прибрати «Байрактари» з фронту – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про те, що Офіс Президента України «наказав» прибрати «Байрактари» з фронту

Від початку війни рашистська пропаганда намагається поширювати фейки, які в той чи інший спосіб дискредитують керівництво держави та ЗСУ. Дуже часто у таких вкидах використовуються сфальсифіковані документи – накази, розпорядження тощо. Черговий фейк про нібито «наказ» прибрати «Байрактари» з гарячих ділянок фронту у вигляді незрозумілого документу з шапкою «керівник офісу президента» поширився днями мережею. Де саме налажали рашисти у своїх фантазіях – розказуємо.

 

Документ активно почав поширюватися саме в українських телеграм-каналах тож можна однозначно визначити, що вкид спрямований саме на українську аудиторію, на дискредитацію керівництва держави і військових структур. Було опубліковано нібито скан листа з Офісу президента до… І от тут рашистські пропагандисти допустили першу помилку, вказавши посаду Валерія Залужного – саме до нього був спрямований лист – як Начальника Генштабу. Натомість він обіймає посаду Головнокомандувача Збройних сил України, а Начальником генерального штабу є генерал-лейтенант Сергій Шаптала.

Другий провтик пропагандистів – формат написання у зверненні. Там по панібратськи написано «начальнику Генштабу України». Почнемо з того, що слово «начальник» написано з маленької літери, що є помилкою. Інше викривлення – в офіційному українському діловодстві у листуванні прийнято використовувати повну назву міністерств та відомств. Тож правильне написання мало б бути таким – Начальнику Генерального штабу… А далі…А далі прихована третя помилка – у нас немає ні Генштабу України, ні навіть Генерального штабу України. У нас є Генеральний штаб Збройних сил України! Відчуваєте різницю?

Саме так мала б виглядати правильна форма офіційного звернення. Та рашисти ж поспішали. Тому, як кажуть у відомому прислів’ї – зробили три помилки у двох словах.

Щодо змісту листа, то з його логікою теж не все гаразд. Начебто українську сторону «лякає» велика кількість фото із знищеними безпілотниками «Байрактар», які поширюють ЗМІ. І тут питання – саме які ЗМІ? Українські медіа нарешті навчилися не гнатися за хайпом і не друкувати зображення вибухів, обстрілів, інших військових об’єктів без зайвих потреб, як до того закликають українські правоохоронні структури та військові. Тому українські ЗМІ з цього списку викреслюємо.

У переліку залишаються – рашистські, пропагандистські, так звані, ЗМІ, які днями і ночами штампують фейки про те, як окупанти «валять» пачками українські «Байрактари». Хоча фактчекерами вже було помічено не раз, що для різних фейків з тими ж безпілотниками використовувалося фото одного і того ж об’єкту, яке було сфотографовано з різних ракурсів.

До того ж, «Байрактар» – це зброя. І зброя, яка максимально інтенсивно використовується в боях на всіх ділянках фронту. До того, ж на певних ланках запеклість боїв досягає неймовірного накалу. Відповідно є і втрати, і в «Байрактарах» теж.

Проте, активне використання безпілотників дає і військовим, і виробниками шалену кількість даних з приводу вдосконалення і розвитку цих бойових машин. Тож турецька сторона за допомогою українських військових отримує колосальну кількість інформаційного матеріалу для розвитку своїх напрацювань. Тому вони ще дякувати нам мають!

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja