Фейк про те, що виплата 6500 грн продовжується – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що виплата 6500 грн продовжується

Шахраї користуються війною, щоб нажитися на українцях. Цей фейк цікавий тим, що максимально побудований на правдивих фактах. І тому виглядає дуже переконливо.

 

“Кабінет міністрів виділив майже 1,9 млрд грн на виплати от 6500 гривень за програмою єПідтримка, повідомляє УНН з посиланням на урядове розпорядження № 336-р від 29 квітня”, — такий рекламний допис шириться фейсбуком зі сторінки під назвою Міністерство цифрової трансформації України. Під ним пропонують перевірити свої виплати.

Правдиві факти, які використали шахраї:

  • Кабінет Міністрів справді виділив додаткові 1,888 млрд на виплату 6500 грн
  • Розпорядження Кабміну №336-р справді існує і воно саме про ці 1,888 млрд
  • Про виділення цих коштів дійсно писав сайт УНН

А ось що видало шахраїв:

  • Сторінка нібито Міністерства цифрової трансформації підробна – вона не містить синьої галочки верифікації і створена кілька місяців тому, дописи були лише 25 травня. На офіційній сторінці Мінцифри свіжих дописів про виплати немає.
  • Виплата 6500 грн – одноразова!
  • Виплата призначалася працівникам та ФОПам з тимчасово окупованих територій
  • І головне – прийом заявок на виплату 6500 припинено ще 31 березня. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 367 від 26 березня.
Галочка верифікації офіційної сторінки Мінцифри /скріншот з ФБ сторінки

Якщо ж перейти за посиланням у дописі — нас перекидає на примітивний шаблон створений Canva, де російською мовою пише підтвердити, що маємо більше 18 років. На шаблоні для переконливості логотип Мінцифри. Далі потрапляємо на сайт «Єдиного компенсаційного центру». Цей центр – наш старий знайомий – такого центру не існує, але його постійно використовують шахраї, використовуючи логотипи податкової та навіть надаючи вам живого «консультанта». Ми про цей фейковий Єдиний компенсаційний центр докладно писали тут.

ФЕЙК про те, як кожному українцю виплачується компенсація ПДВ від 18 тисяч гривень

Щоб нібито отримати гроші, потрібно ввести свою пошту, шість останніх цифр банківської карти та натиснути кнопку “Перевірити свою компенсацію”. Далі все стандартно – виманюють ваш CVV і ваші гроші з карти переказуються шахраям.

Висновок:

Для того, щоб не потрапляти на вудку знову і знову перевіряйте, будь ласка, офіційність джерел і зміст: хто повідомляє, коли і що саме. І звіряйте все з офіційними джерелами.

Жодні оформлення виплат не можуть вимагати від вас CVV карти.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja