Фейк про виборчі листівки із закликом голосувати за Головнокомандувача Валерія Залужного – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про виборчі листівки із закликом голосувати за Головнокомандувача Валерія Залужного

Російська пропагандистська машина продовжує качати тему «політичної кризи» в Україні, «заколоту генералів», «протистояння цивільної влади та військового командування». Навіть у коментарях до сьогоднішнього візиту керівника Офісу Президента Андрія Єрмака до США пропагандисти поширювали інформацію, що очільник офісу полетів до Сполучених Штатів узгоджувати з Білим Домом кандидатуру нового головнокомандувача…

На тлі цього у месенджерах та соцмережах поширився вкид, що нібито на вулиці – ймовірно в Україні – вже роздають передвиборчі листівки із закликом голосувати за Валерія Залужного. Далі у матеріалі про деталі цього фейку.

 

В основі вкиду – фотографія з агітаційними виборчими листівками на підтримку Залужного. На фото – рука тримає одну з листівок. Решта – чомусь валяються на асфальті біля чорного пакету для сміття.

Слід звернути увагу на стилістику листівки – пропагандисти не придумали нічого кращого ніж, скопіпастити стилістику агіток партії «Слуга народу» та виборчих перегонів 2019 року. Використана гра слів – «За» і «Зе». «Зе» біля зображення Президента Зеленського перекресллено, а «За» біля фотографії Главкома Залужного – означає правильний вибір.

Проте, ці всі витвори псевдовиборчого процесу – фальсифікація.

По-перше, вибори, чи наміри проводити вибори, а з тим і передвиборчу діяльність, яка по закону має розпочатися за 90 днів до виборів – ніхто не оголошував.

По-друге, Президент Володимир Зеленський 6 листопада у своєму зверенні заявив, що Україні потрібно значно більше зосередженості на обороні – всім у державі, і особливо на регіональному рівні, у тилових містах, які мають відповідні ресурси для допомоги та підтримки. Він також зазначив, що вибори в Україні — не на часі. http://surl.li/nczud

По-третє, Валерій Залужний жодного разу у публічних виступах, чи інтерв’ю не заявляв про якісь політичні амбіції або бажання балотуватися у президенти. Все це – міф створений пропагандою, паралельна реальність створена кремлем для розхитування ситуації в Україні.

Такі вкиди – елементи ІПСО, яку розгорнула росія проти вищого військового керівництва України. Про цілі такої спецоперації та загрози ми писали у матеріалі:  «ІПСО про «заколот генералів» – п’ять прихованих загроз ворожої інформаційної спецоперації». http://surl.li/nczxb

Коротко нагадаємо про загрози:

дискредитація вищого військового керівництва України,

– провокування недовіри до військових у діючого президента України,

– провокування конфлікту між президентом та військовими та усунення тих чи інших військових посадовців,

– руйнування військових планів та стратегій,

– деморалізація армії, провокування  громадянського  протистояння.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja