Фейк пропаганди: знайшли 70-річне фото, щоб знову набрехати про геїв-іноземців в ЗСУ  – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк пропаганди: знайшли 70-річне фото, щоб знову набрехати про геїв-іноземців в ЗСУ 

Російські пропагандисти на окупованих територіях отримали від керівництва вказівку написати щось про іноземців-геїв в лавах ЗСУ. І зрозуміли, що без ламаного фотошопу та вінтажних фото життя немає. Про вкид про геїв-іноземців у лавах ЗСУ – далі у матеріалі.

 

26 вересня телеграм-канал “Запорожский вестник” окупаційної влади оприлюднив такий пост (далі мовою оригіналу):  «Занятная «находка» попалась нашим бойцам на Запорожском направлении. Мало того, что это военный билет западного наемника, так еще и не простого, а очень современного. Этот гражданин в прямом смысле нес на нашу землю европейские ценности на штыке, да не донес. Не дождется его милый друг.”

До допису була додана фотографія військового квитка і ніби вкладене в нього чорнобіле фото двох хлопців.

Такий військовий квиток дійсно видали  Брайану Бренджеру, який ще з 2016 року захищає Україну, от тільки виглядає Брайан зовсім не так, як на підробці.

Військовий квиток Брайана БоєнджераСО 849646
Військовий квиток Брайана Боєнджера/ стаття на NV.ua

Крім підробного фото у квитку увагу привернуло “вкладене” фото з хлопцями. Ці фото візуально випадали із контексту зображення – не було дуже схоже, що чорно-біле фото саме вкладене у квиток, а не накладене у фоторедакторі.

І дійсно, «зворотній» пошук чорно-білого фото, що нібито вкладене у військовий квиток,  видає дуже цікавий результат.  http://surl.li/lockm

Пошуковик інформує, що чорно-біле фото із хлопцями – це старе американське фото ще 50-х років – два хлопця цілуються в фотокабінці.

Воно є на фотостоках, ним милуються на Реддіті, і ніхто з американців не в курсі, як його використовують росіяни.

Раніше цей паблік, який росіянами вважається чи не одним з головних офіційних каналів на окупованій частині Запорізької області, вже писав про те, що в Запоріжжі постійно спалюють тіла загиблих воїнів ЗСУ – крематорії.

Але як ми писали у викритті цього вкиди – крематорію у Запоріжжі немає.

 

ВИСНОВКИ

  • Наратив російської пропаганди про найманців та геїв лишається актуальним, і доводиться брехати, навіть з грубими фальсифікаціями.
  • Кремль активно розкручує гомофобські наративи у своїх виправданнях війни, намагаючись показати її росіянам, як війну за християнські ідеали, про розпутного заходу.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja