Фейк пропаганди: знайшли 70-річне фото, щоб знову набрехати про геїв-іноземців в ЗСУ  – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк пропаганди: знайшли 70-річне фото, щоб знову набрехати про геїв-іноземців в ЗСУ 

Російські пропагандисти на окупованих територіях отримали від керівництва вказівку написати щось про іноземців-геїв в лавах ЗСУ. І зрозуміли, що без ламаного фотошопу та вінтажних фото життя немає. Про вкид про геїв-іноземців у лавах ЗСУ – далі у матеріалі.

 

26 вересня телеграм-канал “Запорожский вестник” окупаційної влади оприлюднив такий пост (далі мовою оригіналу):  «Занятная «находка» попалась нашим бойцам на Запорожском направлении. Мало того, что это военный билет западного наемника, так еще и не простого, а очень современного. Этот гражданин в прямом смысле нес на нашу землю европейские ценности на штыке, да не донес. Не дождется его милый друг.”

До допису була додана фотографія військового квитка і ніби вкладене в нього чорнобіле фото двох хлопців.

Такий військовий квиток дійсно видали  Брайану Бренджеру, який ще з 2016 року захищає Україну, от тільки виглядає Брайан зовсім не так, як на підробці.

Військовий квиток Брайана БоєнджераСО 849646
Військовий квиток Брайана Боєнджера/ стаття на NV.ua

Крім підробного фото у квитку увагу привернуло “вкладене” фото з хлопцями. Ці фото візуально випадали із контексту зображення – не було дуже схоже, що чорно-біле фото саме вкладене у квиток, а не накладене у фоторедакторі.

І дійсно, «зворотній» пошук чорно-білого фото, що нібито вкладене у військовий квиток,  видає дуже цікавий результат.  http://surl.li/lockm

Пошуковик інформує, що чорно-біле фото із хлопцями – це старе американське фото ще 50-х років – два хлопця цілуються в фотокабінці.

Воно є на фотостоках, ним милуються на Реддіті, і ніхто з американців не в курсі, як його використовують росіяни.

Раніше цей паблік, який росіянами вважається чи не одним з головних офіційних каналів на окупованій частині Запорізької області, вже писав про те, що в Запоріжжі постійно спалюють тіла загиблих воїнів ЗСУ – крематорії.

Але як ми писали у викритті цього вкиди – крематорію у Запоріжжі немає.

 

ВИСНОВКИ

  • Наратив російської пропаганди про найманців та геїв лишається актуальним, і доводиться брехати, навіть з грубими фальсифікаціями.
  • Кремль активно розкручує гомофобські наративи у своїх виправданнях війни, намагаючись показати її росіянам, як війну за християнські ідеали, про розпутного заходу.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja