Фейк, що українська зброя “засвітилася” на протесті у Франції – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк, що українська зброя “засвітилася” на протесті у Франції

І знову роспропаганда намагається роздмухати тему, що зброя з України перепродується по світу терористам чи в місця конфліктів. Ця лякалка не цілком безпідставна: європейські та американські партнери справді мали певні занепокоєння, щоб зброя, яку вони передадуть Україні, не потрапила не за призначенням. Та їхні хвилювання радше про те, щоб якимись технологіями не заволодів ворог. Зрештою це є основною причиною затримки постачання Абрамсів.

 

В публічному просторі жодних занепокоєнь з приводу перепродажу зброї партнери не висловлювали. Навпаки вже декілька разів посадовці різних рівнів з Пентагону та Міноборони США виступали з доповідями, на яких запевняли, що перевірки не виявили жодного факту нецільового використання наданої військової допомоги. Ми вже раніше спростовували декілька подібних фейків про “українську зброю”, але пропагандисти не вгавають.

Цього разу пропагандисти з ТГ-каналу Укропський фреш поширили скріншот нібито з новини з заголовком англійською:

“Французьких поліцейських було вражено з американських гвинтівок, які могли прибути з України”

Франція тут згадана невипадково: там зараз саме тривають протести після вбивства поліцейськими під час затримання 17-річного хлопця алжирського походження.

Назви видання на скріншоті не видно. За заголовком англійською та французькою мовами пошуковик не видає жодного повідомлення про подібну подію. Найближче до теми, що вдалося знайти – це російське ЗМІ “Аргументи і факти”, яке випустило новину з дещо м’якішим заголовком, і  посилається на справжнє французьке видання: “AgoraVox: протестувальники у Франції можуть отримати зброю НАТО з України”. Тут навіть в заголовку говориться, лише про можливість, а не про те, що зброя вже є, і навіт ь застосовувался проти поліцейських.

Та й в оригіналі AgoraVox – видання, яке відоме антиукраїнськими поглядами, пише лише про ризик потрапляння зброї. «Під час конфлікту в Україні та безконтрольного обігу зброї, відправленої НАТО “на допомогу” київському режиму, існує ризик, що вона буде використана у Франції в ході нинішніх заворушень».

Таким чином жодних підтверджень потрапляння зброї з України до Франції і застосування її на протестах – нема.

Фото з гвинтівками, яке використане у фейку теж не нове і не має жодного стосунку до Франції. Як виявили колєги з ВоксЧек: фото зброї вперше поширило російське видання ще у 2012 році. Зокрема фото зробили під час змагання зі стрільби у рф.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja