ФЕЙК | Вчені виявили, що зубна паста вбиває COVID-19 за дві хвилини – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

ФЕЙК | Вчені виявили, що зубна паста вбиває COVID-19 за дві хвилини

Яка обнадійлива новина: щодня чисти зуби ті ковід тобі не загрожує.  Тим більше, що про це стверджують на сайті Урядового кур’єру. А також такого поважного видання як РБК-Україна. І сайту, який спеціалізується виключно на медичних новинах UkrHealth. То ж, побігли чистити зуби? Але спершу давайте з’ясуємо чи це відповідає дійсності.

СПРОСТУВАННЯ

Перше питання – а як же ті понад 70 мільйонів осіб, які занедужали? Невже вони знехтували щоденною гігієною ротової  порожнини?

Водночас, на сайті ВООЗ  про це  ані слова. Отож, шукаємо звідки ноги ростуть.

Справді, подібні дослідження проводилися і описані у спеціалізованому Британському стоматологічному журналі  BDJ (British dental journal)  –

У цій статті автори нагадують, що вірус ковіду передається повітряно-крапельним шляхом. І стоматологи, які безпосередньо близько працюють з ротовою порожниною людини, є у групі ризику. Тому проводили досліди з ополіскувачами  рота та зубними пастами для різної концентрації. Згідно їхніх досліджень, нерозбавлений продукт вбивав вірус за 15, 30 та 60 секунд, розбавлений – за 30 та 60.

Проте вчені також зазначають, що дослідження проводилися тільки в лабораторних умовах. На тваринах та людях  результати не перевірялися. Інформацію вчені оприлюднили минулого тижня.

Водночас, як стверджується на сайті British dental journal вже в іншій статті  – схожі дослідження проводилися Інститутом Альберта Ейнштейна в Сан-Пауло (Бразилія) на замовлення компанії  Colgate та досліджувалися такі ополіскувачі для рота як Colgate Plax, Colgate Total та Colgate Zero. В цьому випадку в дослідження взяло участь близько 50 пацієнтів, госпіталізованих з діагнозом COVID-19.  Ці обстеження проводилися ще в жовтні. Звісно, робити якісні наукові висновки в такому випадку не варто.

Звісно, чищення зубів та використання ополіскувачів для ротової порожнини  знижує наявність будь яких вірусів у роті. На сайті Центру громадського здоровя МОЗ України є рекомендації,  як підготуватися до здачі тесту ПРЛ. І серед них є рекомендація за 3-4 години до здачі тесту не чистити зуби та не полоскати рот і горло.

Проте, жодне з офіційних джерела на поточний момент не дає рекомендацій з приводу неймовірних можливостей зубних паст та ополіскувачів по лікуванню коронавірусу.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja