Фейкова газета «з майбутнього» про теракти та війну в Придністров’ї – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейкова газета «з майбутнього» про теракти та війну в Придністров’ї

Росіяни анонсували теракти в Придністров’ї та фейкове прохання до путіна ввести війська в підробному екстреному випуску газети.

Ми раніше довели, що звернення в прямому ефірі путіна, пушиліна і тому подібні постановні ролики про евакуацію записувалися наперед. Все готувалося на 22.02.22. Пристрасть до символічних дат вирізняє совєтських людей до дня жовтневої революції чи першоготравня треба було взяти місто чи здати об’єкт.

Так і цього разу росіяни видали спецвипуск газети Придністров‘я за 2 травня, де повідомили, що 1 травня здійснили серію терактів в Придністров’ї (звісно ж списуючи це на Україну) і тепер нібито народ Придністров’я просить путіна про допомогу у розпочатій з Україною війні.

Короткий переказ змісту радянської «придністровської» агітки:

  • Серію кривавих терактів вчинив «київський режим»
  • Придністров’я затиснуте Молдовою, Румунією та Україною
  • Кров придністровців прагне помсти не ми цю війну почали, але з нами росія, яка війни закінчує (Навіть росія не наважилася оголосити війну Україні відкрито, а невизнане Придністров’я робить це легко)
  • Уряд Придністров’я оголосив мобілізацію та видав “указ” про набір іноземних найманців до рядів армії Придністров’я. Десятки тисяч іноземців (з росії, Абхазії, Сирії та денереленере) уже хочуть вступити в армію, та не можуть доїхати через блокаду.
  • Дякуємо путіну, що дозволив відкрити мобілізаційні пункти прямо в росії
  • Народ Придністров’я (не влада) просить путіна долучити цю армію Придністров’я до армії росії у війні з «нацистською загрозою» (тобто тепер це російська армія)

Звісно ж це все провокативний фейк. Так званий Президент Придністров’я ще чотири дні тому спростував чутки про мобілізацію і запевнив, що напади на сусідів Придністров’я не планувало і не планує.

Показово, що в тій же газеті «Придністров’я» за 29 квітня міститься заклик від влади довіряти лише офіційним джерелам.

Щодо газети. Головний редактор справжньої газети «Придністров’я» повідомив, що цей випуск – підробка. Останні випуск паперового видання газети «Придністров’я неделя» датований 30 квітня, наступний планово вийде 5 травня. Жодних спецвипусків не планувалося.

Огляд фейкової газети підтверджує, що добір типографських шрифтів, сама верстка сторінки та дизайн підробки повністю відрізняються від справжньої газети.

Отже, перед нами подвійний фейк

  • Це технологія “анонсу”, яку росія постійно використовує під час війни: наперед повідомляє про майбутні обстріли чи вибухи і одразу заявляє, що це будуть робити не вони а “СБУ”. Після обстрілу заявляє: ми ж попереджали, що Україна це зробить.
  • І водночас це продовження серії фейкових повідомлень з майбутнього, які мають переконати в настанні якоїсь події: так на початку війни була серія фейкових текстових і навіть відеозвернень Зеленського про капітуляцію, мир, про встановлення російської влади/російських ріблів з першого квітня на тій чи іншій території.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja