Фейки польського політика про Бучу - Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейки польського політика про Бучу

Є в польській політиці такий відвертий українофоб, право-радикальний монархіст Януш Корвін-Мікке. Він досі живе “Волинською різнею”, страхачками про Бандеру, але не згадує росіянам про Катинь. Не дивно що у війні він обрав сторону не України і тому послідовно відтворює російську пропаганду, що у вбивствах у Бучі винні українці.  Корвін-Мікке вперто повторює версію, що в Бучі вбили колаборантів, які до цього співпрацювали з росіянами і не встигли втекти з ними. Він навіть проводить “історичні паралелі”, що це так само як було у Франції 1945 року.

 

Колєги з проєкту Demagog давно викривають фейки цього пана. Ось лише кілька прикладів його твітів на цю тему:

“Це крайня сліпота. Автор цього твіту сліпо вірить українській пропаганді і вважає, що це показує, наскільки бездумні та жорстокі росіяни!! Насправді він навів ще один вагомий (звичайно, не «вирішальний»!) аргумент, що  #вбивці в #Буча були #українцями”. Twitter, 08.05.2022

“Росіяни погрожують суворими покараннями чиновникам, які не хочуть співпрацювати з окупантами на окупованих територіях (особливо вчителям). Це й не дивно: невідомо, чи віддасть Росія ці території, а українці вже показали в Бучі, що роблять з колаборантами … ” Twitter, 08.07.2022

“Потім було вбито колаборантів – і всіх, хто не встиг або наївно не хотів евакуюватися разом з росіянами, що від’їжджали”.  Twitter, 21.08.2022

“Пекельний грішник Степан Бандера хотів «викопати рів між поляками та українцями – і залити його польською кров’ю», що він і досяг.  Але для мене це вже історія. Мене більше хвилює те, що українці СЬОГОДНІ вбивали бучанських колабораціоністів (як французи в 1945!) – і не хочуть цього визнавати”.
Twitter, 07.11.2022

А днями Януш Корвін-Мікке закинув новий “доказ” вини українців  – Україна буцімто відмовляється створювати міжнародну комісію з розслідування звірств у Бучі.

“Факти: 1. Після звільнення в 1945 році французькі макі без суду вбили близько 9000 колабораціоністів; 2. Відкривши Катинський розстріл, німці створили міжнародну комісію; 3. Українці такої комісії щодо Бучі не створили ; – а потім думайте самі. Думати не боляче”.Twitter, 31 березня 2023 р

Про що взагалі мовить цей пан? Він повторює ще минулорічну неправдиву заяву представника МЗС Росії в ООН Полянського: «Я не слышал про формирование международной расследовательской группы в формате ООН для расследования произошедшего в Буче…Мы в принципе не верим в какие-либо “независимые” расследования, которыми будут заниматься западные государства и Украина».
Але ця заява була зроблена у квітні 2022 року і за цей час російські звірства в Бучі були розслідувані та доведені.

Наразі 42 країни подали позов на РФ в Міжнародний кримінальний суд через війну в Україні. Разом з іншими країнами докази для суду збирає Велика Британія. Франція та ЄС надають фінансову і технічну допомогу для документування розслідування злочинів РФ в Україні. Прокурор Міжнародного карного суду Карім Хан підтвердив, що група від відомства, яка займається розслідуваннями, вже працює в Україні.

«Виходячи з кількості країн, зацікавлених у винесенні вироку РФ, ймовірно, МКС і Міжнародний суд ООН не затягуватимуть процес», — повідомили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) в Україні.

Ще 11 квітня 2022 року в Україну прибув загін технічних і наукових жандармів із Франції для розслідування воєнних злочинів, скоєних довкола Києва. Крім того, Євросоюз виділив 7,5 мільйона євро на навчання українських прокурорів методикам розслідувань воєнних злочинів.

Докази злочинів у Бучі збирає і офіс Верховного комісара ООН із прав людини, а також Міжнародна Амністія.

Рада ООН з прав людини створила міжнародну комісію, завданням якої було розслідування порушень прав особи та гуманітарного права в Україні.

  • Комісія встановила, що російські військові відповідальні за масові розстріли мирних українських громадян, зокрема: в Бучі.
  • Україна доклала зусиль для створення міжнародної групи з розслідування військових злочинів на своїй території. До співпраці долучилися шість країн ЄС (зокрема Польща) та США.
  • Через рік після звільнення Бучі від російської окупації, 31 березня 2023 року,  відбувся міжнародний «Бучанський саміт» щодо відповідальності за військові злочини, вчинені на території України.

Також вийшло декілька журналістських розслідувань, які відтворили події в Бучі і навіть встановили особи воєнних злочинців серед російських військових. Наслідки російської окупації фіксували й журналісти різних іноземних ЗМІ. Наприклад, журналісти The New York Times створили карту вбивств мирного населення в Бучі, задокументували тіла майже трьох десятків людей і місця, де їх було вбито, — у своїх помешканнях, у лісі, на порожній стоянці, де було знайдено обгорілі тіла, а також засвідчили понад 100 мішків із тілами у братській могилі та на міському цвинтарі.

Таким чином, не лише Україна, а і весь цивілізований світ долучився до розслідування вбивств у Бучі. І доведено.

 

Матеріал підготовлено фахівцями виданння “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja