Фейки про “український слід” у чеського вбивці Козака – Без Брехні
ДніпропетровщинаПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейки про “український слід” у чеського вбивці Козака

У росіян улюблена тактика захисту – перекладання з хворої голови на здорову. Починаючи з “дєвять лєт бамбілі данбас”, закінчуючи взаємозаперечними звинуваченнями, що Україна постачала зброю ХАМАСу, та водночас, що на стороні Ізраїля воюють українські найманці. Український слід шукають у будь-якій події в світі, наприклад у вчорашньому масовому вбивстві студентів у Чехії. Натомість як то кажуть, на злодії шапка горить.  

Вчора після того, як чеський студент, на прізвище Козак, розстріляв щонайменше 12 людей, одразу було вкинуто дику версію, що він – українець з Дніпра. Один антиамериканський (читайте проросійський) акаунт у X закинув та багато годин підтримував версію про українське походження вбивці. Причому твіти не видалені й досі, попри зауваження, що це фейк. Пропагандист підтримував увагу до твіта, вкидаючи через певний час “подоробиці” з “достовірних джерел”, або “від одногрупників”. 

 

Спершу фейкар заявив, що Козак – студент-біженець з Дніпра, якого взяли без екзаменів. Потім, коли йому заперечили, він доповнив, що інформація перевірена і університет зараз намагається приховати цей факт. Далі він намагається підтверджувати свою версію “залізним аргументом” – картинкою з Козаком Мамаєм, мовляв, Козак – це український фольклорний герой, а значить Девід Козак – українець. Це спростовувати навіть не будемо.


Ще за годину фейкар вкидає “доповнення від одногрупників”, що Козаку прийшла повістка на мобілізацію і його збиралися екстрадувати в Україну.

Тут все просто: він 1999 року народження, тому навіть теоретично мобілізувати його не могли, бо в нас мобілізують з 27 років.

Не кажучи вже про те, що історія з екстрадицією — неможлива в принципі, бо не існує механізму. Європа просто нікого не вишле, навіть якщо Україна попросить. До прикладу у Німеччині екстрадиція за порушення “воєнного права” не передбачена. Окрім того, в Конституції Німеччини прямо закріплена можливість відмови від військової служби зі зброєю з міркувань совісті. Тому чоловіки можуть просити притулок, як пацифісти, яких після екстрадиції та покарання змусять служити у війську.

Та на мобілізації фейкар не вгамувався і запостив фото, де Козак з автоматом стоїть на балконі поруч з українським прапором. Пояснив він це так: “перед розстрілом людей Козак підняв над університетом український прапор”. Насправді прапор України над філософським факультетом університету підняли ще 24 лютого 2022 року, про що легко довідатися з їхнього фейсбуку

Далі естафету підхопили російські “Аргументи і факти”, які в американській гвинтівці убивці ZEV .308 Win AR10  побачили українську Зброяр Z-10. Попри те, що в статті роспропагандисти визнають, що чеська поліція ідентифікувала зброю саме як американську AR10, але нібито вони могли помилитися, бо непрофесіоналу складно відрізнити її від Зброяр Z-10.

Сперечатися з такими притягнутими припущеннями марно. Щобільше фейкарі самі ж пишуть, що Зброяр до Чехії ніколи не постачався. Але Козак нібито міг сам за нею з’їздити до України або замовити доставку. Еге ж, певно через Нову Пошту?

Чому ж фейкарі так затято намагаються довести “український слід” Козака? А все просто – бо він насправді проросійський маніяк-убивця. Він вів свій Телеграм канал російською мовою, писав там про своє бажання вчинити масове вбивство і захоплювався російською дівчиною, яка в Брянську нещодавно вбила п’ятьох учнів. Щоправда, Козак “сварив” її, за те що вона мало вбила, але все ж її злочин став для нього, як він пише, “останньою краплею”.

Пропагандистська реадовка кинулася сьогодні критикувати статтю в The Time, яка оприлюднила історію з телеграмом, мотивуючи, що в нього дипломна робота з історії Польщі 19 ст (що?). Виглядає це непереконливо. На додаток, знайшлися підтвердження не лише любові до росії, а саме антиукраїнської позиції Девіда Козака. Його прихильники, уявіть, є й такі, поширили кілька відео з його “диспутами”, де він чіпляється до спікерів, що розповідають про війну Україну і заперечує російську агресію. Пазлик склався – вбивця не українець, а найсправжніший русскомірець. Тепер зрозуміло, чому росіяни так вперто відмовляються від свого русскомірського друга.

І вишенька на торті: фейкар з Твіттера, який ліпив з Козака українця, спершу захоплювався його вчинком. Перший його пост з фоткою вбивці з гвинтівкою у нього підписаний: “Козак був чуваком з великими ….”.

А потім вже пішла антиукраїнська методичка.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “ЕКСПЕРТ-КР” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja