“Графік послаблення карантину” – фейк, який довелося спростовувати Прем’єру – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

“Графік послаблення карантину” – фейк, який довелося спростовувати Прем’єру

“Джерела” і джерела.  Вчора з подачі двох ЗМІ була поширена інформація про послаблення режиму карантину, навіть з детальним графіком такого виходу.

 

ТЕЗА: “З 14 квітня почнеться послаблення карантинних заходів”

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

АРГУМЕНТИ:

Джерелом в одному випадку виступає “член Слуги народу, за результатами засідання “малої фракції”.https://bit.ly/39PFLwR  В іншому джерелом були “власні джерела”.https://bit.ly/39ToZNs

“Джерела”, на які посилалися при розповсюдженні фейку:

7 квітня, 10:35 Джерело: “рассказал LIGA.net собеседник из политической силы”

“На встрече с малой фракцией Слуги народа премьер-министр Денис Шмыгаль, спрогнозировал не жесткий карантин. Из ограничений, в частности может остаться 

 • обязательство носить защитную маску в общественных местах.
 • в середине мая карантин могут постепенно ослабить, чтобы люди смогли вернуться на работу.”

7 квітня,14:08 Джерело:  “LB.ua   стало відомо зі своїх джерел”.

 • з 14 квітня відкриються невеликі магазини, які мають площу до 400 кв. м, а також усі будівельні та садові комплекси незалежно від площі.
 • З 1 травня відкриються інші магазини, торгові центри, перукарні.
 • Із середини травня відновиться навчальний процес у школах. Також дозволять приймати відвідувачів ресторанам (зараз вони працюють тільки на винос або доставку) і косметичним салонам.
 • Водночас відкривати кордони поки не планують. Вони можуть залишитися закриті до кінця червня, аеропорти також працювати не будуть. 
 • Обмеження на виїзд будуть залежати від розвитку ситуації.
 • Святкування Великодня забороняти не будуть. 
 • Обмеження не дозволяють ходити в гості, але ходити по квартирах і перевіряти дотримання цих правил поліція не буде.

Інші ЗМІ рознесли цю новину аж до створення інфографіки.  Сьогодні президент та прем’єр заперечили послаблення карантину у квітні.

Володимир Зеленський, 8 квітня, 12:42
Наразі не можна говорити про пом’якшення карантинних заходів, особливо з урахуванням Великодніх свят…Такої згоди дійшли на традиційній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з коронавірусом.”

Денис Шмигаль на засідання Уряду 08 квітня  https://bit.ly/2JP6VJM висловився категорично:  “Заперечуємо повідомлення у фейкових новинах”. 

 • протягом квітня ме не відступимося
 • в травні, за умов позитивної динаміки, запустимо за визначеним планом, який буде розписаний (масочний режим, розтермінування в часі початку і кінця робочого часу),  комунікований

В квітні місяці ми від заходів не відійдемо!

ВООЗ рекомендує не відходити від заходів в тих країнах в яких це діє. Україні допомагає.

Раніше послаблення карантинних заходів прем’єром і МОЗ  завжди ставилися в пряму залежність від позитивної динаміки зниження захворюваності, а не озвучували конкретні строки. 

Денис Шмигаль, 3 квітня, відеозвернення  : Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо почати поступове послаблення карантинних заходів. Цей процес буде відбуватися в кілька етапів: 

 • перше на роботу підуть люди працездатного віку,
 • паралельно буде відновлюватися рух громадського транспорту, це дасть
 • це дозволить нам з початку травня почати рестарт економіки
 • … Маски залишаються…
 • Обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть все одно діяти. 
 • Для старших людей, студентів та школярів карантин буде продовжений. 

Головний санітарний лікар України Ляшко, 7 квітня, брифінг 9:44  : Карантин це превентивні заходи…і дотримуючись їх ми рятуємо життя українців, ми не навантажуємо систему охорони здоров’я  і через два тижні ми розпочнемо підіймати економіку нашої країни. У іншому разі, якщо не будемо дотримуватися, є ризики що епідемія буде розвиватися, що може призвести до негативних наслідків, які були в інших країнах світу – коли будуть паралізовані системи охорони здоров’я.

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja