Канал "Прямий" привітав Порошенка з днем народження фейковим відео "від світових ЗМІ" - Без Брехні
Фактчек

Канал “Прямий” привітав Порошенка з днем народження фейковим відео “від світових ЗМІ”

Телеканал «Прямий» 26 вересня 2021 року так хотів потішити свого власника Петра Порошенка, що в якості привітання зробив фейкове відео. В ньому нібито світові ЗМІ (BBC, CNN, DW) заявляють, що «Україна увійшла в ЄС, стала членом НАТО та під дипломатичним тиском Росія пішла з Донбасу та повернула Крим Україні».

Ні це не новини з паралельного всесвіту – це лише фейк «Прямого», який вже підхопив український телеграм-канал «Україна Online» (публікацію вже подивилося 32 тис. користувачів).

 

 

 

Розберемо відео-привітання телеканалу «Прямий».

 МЕСЕДЖ 1: «Україна увійшла в ЄС і стала членом НАТО. Також було зафіксоване рекордне зростання ВВП України та під дипломатичним тиском Росія пішла з Донбасу та повернула Крим Україні. Головні перемоги попереду»

У відеосюжеті на справжні випуски новин від BBC, CNN, DW були накладені неправдиві плашки з назвою “новин” та накладено озвучку українською – нібито переклад. Звісно ж у оригінальних новинах говорили про інше.
Жодних повідомлень, що це “майбутні новини” чи лише “мрія Прямого каналу” немає.
В кінці відео міститься напис “З днем народження, Петро Олексійович. Головні перемоги попереду”.
І з цього напису глядачі нібито мали здогадатися, що це таке завуальоване (насправді недолуге) привітання-передбачення для Порошенка.
Якщо автори ролику ототожнюють Україну та її успіхи лише персоною Порошенка, то це абсолютно неочевидне прирівняння.
І воно окрім подиву лише наштовхує на асоціації з мемами про “сивочолого гетьмана”.
👉До речі офіс Зеленського не відстає і випустив піар-фільм про те, як офіс і президент особисто святкування 30-ї річниці Незалежності готували. Цей фільм “випадково” взяли в ефір найбільші канали, що належать олігархам, та Суспільний. Про це детально написали колеги з Детектор Медіа https://bit.ly/3ulIOsD

 

 

 

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja