Казки про коронавірус від фейкаря-Козака | Як хайпують на болючій темі – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Казки про коронавірус від фейкаря-Козака | Як хайпують на болючій темі

Інформаційне зловживання на тлі коронавірусу – не нова тема під час інфодемії. Купа фейкмейкерів «зробили собі аудиторію», поширюючи різні «теорії змови», зради та паніку. Ми б не чіпали таких інформаційних злодюжок, якби не загроза життю та здоров’ю громадян, яку несуть їх пости. То ж на прикладі викриття маніпуляцій і брехні від такого собі борця із всесвітньою зрадою пана Козака, продемонструємо, що насправді стоїть за «карколомними» фактами. Як казали розумні люди (сорі, за емоції) – аргументи таких фейкарів не варті паперу на якому вони написані.

 ВЕРДИКТ. ФЕЙК / НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ

 СПРОСТУВАННЯ

1. Фейкові фото-відео

Меседж. «Кожен пам’ятає історії, новини, фото, відео з Іспанії, Італії, Франції, які облетіли та налякали весь (світ), де нібито військова техніка безперервно возило трупів, яких нібито не було де дівати. Під тиском громадськості і незалежних журналістів, влада багатьох країн ЄС визнала, що всі ці фото, відео були фейками. Більшість відео з жертвами коронавірусу зроблені в країнах Близького Сходу де іде війна, а загиблі, що на фото, це мирне населення, яке ставало жертвами насилля та військових конфліктів».

Перевірка. Фото із військовою технікою із Бергамо — правдиві. Ми перевірили і роз’яснили це тут ще у березні: https://bit.ly/2xdd0wm

Коли ситуація у Бергамо досягла піку, у деяких групах, дійсно, поширювали правдиву інформацію, але із фейковими фотографіями 2013 року. Ми розбирали такі це тут https://bit.ly/2ULaGoP

А ось тут ми розбирали відео із трупами в мішках, яке приписували Іспанії та Нью-Йорку, але насправді воно із Еквадору, де влада сама запустила фейк, щоб перекинути відповідальність за кількість померлих від коронавірусу. https://bit.ly/2Lknm1C

Разом з тим є фото та відео з усіх країн, де зафіксовані випадки коронавірусу. Влада жодної країни не визнавала фейковості. Ймовірно, пан Козак має на увазі одіозних політиків, які намагалися підвищити собі рейтинг на фоні гучних заяв та загравань із виборцями. Такі “розумники” є в кожній країні.

2. Науковці проти карантину

Меседж. «Все більше авторитетних науковців виступають проти карантину та самоізоляції, один з ведучих в Світі мікробіологів и епідеміологів, німець Александр Кекуле довів, що самоізоляція шкодить в рази більше, чим сам вірус, а для людей молодше 50-60 років важка проходимість хвороби, або смерть дуже малоймовірні».

Перевірка. Ще одна маніпуляція. Александр Кекуле – керівник відділу мікробіології в Галле-Віттенберзькому університеті. Він ще у січні закликав уряд Німеччини змусити туристів проходити тестування на вірус в аеропортах і на кордонах. Саме Кекуле наприкінці лютого та на початку березня, коли вірус охопив Німеччину, закликав закрити кордон і школи.

За його словами, тоді загальний карантин був єдиним варіантом, щоб уповільнити поширення і запобігти перевантаженості лікарень. Кекуле нічого не доводив про шкоду самоізоляції, проте він вважає, що з тотального карантину потрібно виходити. Разом із послабленнями необхідно розробити концепції захисту кожної із груп ризику, робити більше тестів і акцент на регіональній диференціації.

Він сказав про те, що, ймовірно, люди до 50-60 років перехворіють без серйозних ускладнень і потрібно дати їм інфікуватися. Проте ця теза наразі викликає неабияку дискусію в колі науковців. І про колективний імунітет в контексті коронавірусу науковець почав говорити тільки зараз, коли обмежувальні заходи дали час для розуміння хвороби, а також можливість розподілили навантаження на систему охорони здоров’я.

Власне, підхід Кекуле: він був за карантин, коли це було необхідно, він за масове тестування і саме він говорить про те, що вірус не можна недооцінювати. Зараз він розповідає про важливість колективного імунітету. Кому цікаво – ось тут 46 випусків із Александром Кекуле, де він чітко пояснює що і до чого, а також розвіює міфи. І саме тут він говорить про важливість захисту всіх груп ризику https://bit.ly/3dB0lU8

І так, у науковому світі досі немає згоди щодо того, наскільки небезпечний коронавірус для молоді та людей середнього віку.

Подібна позиція у всіх епідеміологів та вірусологів, хто керується доказовою медициною. Тому “все більше науковців” – це заява ні про що. Або нехай називає прізвища, як у випадку із Кекуле – тоді можна це розглядати.

Козак має таку звичку все виривати із контексту, перекручувати і досвід одного науковця екстраполювати на усю ситуацію загалом.

3.Безсимптомна хвороба

Меседж. «За офіційними даними приблизно 85 – 90% хворих на ковід навіть не відчувають його, і навряд чи дізнаються, що вже перехворіли ним. Лише 10% будуть його переносити як важкий грип, 5% з яких будть переносити його дуже важко і з тих п’яти відсотків лише 3% ( в різних країнах цифри коливаються +- 2%) закінчуються летально».

Перевірка. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 80% інфікованих хвороба протікає легко або безсимптомно. 15% – переносять важко і потребують додаткового кисню, а у 5% – перебіг критичний, потребує штучної вентиляції легень.

За тими ж офіційними даними, смертність від COVID-19 вища, ніж від грипу, особливо сезонного. Для того, щоб визначити справжній рівень смертності від COVID-19 знадобиться певний час. Наразі летальність становить 3-4%. https://bit.ly/2YRu0nP

4. 75+

Меседж.  «Британський професор Девід Шпигельхальтер показав всьому світу, що ризик смерті від ковід 19 приблизно співпадає нормальній смертності, і помітно збільшується для вікової групи між 70-80 роками. Офіційна статистика смертності показує, що приблизно 70-80% жертвами від ковід19 були люди з категорії 75+ ( в залежності від країн ), і значна більшість людей мали смертельні патології, такі як рак, туберкульоз, снід, гепатит, діабет та інші хвороби».

Перевірка. В Україні 85% померлих – це люди з категорії 50+, а не 75+ https://bit.ly/2xSvi75. Тому те, що британський професор сказав, це стосується Британії і індивідуального підходу, але аж ніяк не ситуації загалом.

Також ще одна маніпуляція – щодо патологій. Про це ми теж уже писали тут https://bit.ly/2WD1YeI Наприклад, 99% померлих в Італії мали супутні патології. Серед яких найчастіше – це серцево-судинні захворювання, респіраторні захворювання, діабет, імунодефіцит, метаболічні захворювання, онкологічні патології, ожиріння, патології нирок або інші хронічні патології. Тобто, якщо в інфікованого є патологія, то це один із важливих факторів, який впливає на складність перебігу захворювання.

Якщо хтось із категорії старших людей, хто має патології, заразиться COVID-19, швидше за все це клінічно декомпенсується. Тобто, смерть, яка настає раніше, ніж очікувалося, причиною якої є основне захворювання (наприклад, онкологія), але вірус спричиняє смерть.

Ось чому деякі фахівці з демографії очікують значно нижчі показники смертності в епоху пост-COVID-19, оскільки в даний час багато людей помирають раніше, ніж очікувалося.

5. Половина смертей в будинках для літніх

Меседж. «Аналіз даних з п’яти Європейських країн показав, що жителі домів пристарілих до сьогодні складають від 45 до 57% всіх смертей від ковід19. Наприклад дані з Швейцарського кантона Цюріх показують, що близько 50% від усіх смертей – це жителі домів пристарілих, а середній вік від усіх смертельних випадків в Швейцарії на теперішній час складає близько 84 роки».

Перевірка. А тепер питання: скільки в Україні будинків для літніх людей? Отож. Козак витягує ті тези, які вигідно підкреслюють його переконання.

Цікава ситуація щодо Британії. За тиждень 18-24 квітня смертність у будинках престарілих виросла до 373% у порівнянні 5 років. 36% смертей зараз – це смерті у будинках догляду. Середній показник раніше – 22%. https://bit.ly/3dwEWvh

Професор Шпігельхальтер (той, про якого згадував Козак у попередній тезі), зважаючи на ці дані, говорить про проблему у суспільстві і розлад у системі охорони здоров’я, адже люди уникають потрапити до лікарні, бо бояться інфікуватися коронавірусом.

Ситуація із смертністю від коронавірусу у будинках для літніх людей буде відрізнятися залежно від країни і системи охорони здоров’я https://bit.ly/2zp1gIy

6. Низька летальність

Меседж. «Всесвітньо визнаний Німецький вірусолог Хендрік Штреек виявив та довів всьому світу, що летальність від ковід19 ( від загального числа захворілих) 0.37% і смертність ( на душу населення ) 0.06%, що відповідає сильному сезонному грипу».

Перевірка. Про професора Штреєка і його дослідження, яке то зникало з сайту, то з’являлося знову із зміненими показниками – ми уже писати тут https://bit.ly/2yOy0ef

Головне, що треба розуміти: це поки чернетка дослідження і остаточних даних наразі немає. Ознайомитися із попередніми результатами можна тут: https://bit.ly/2K1cIvV
Окрім того, у роботі йдеться лише про один муніципалітет. Тому питань наразі більше, ніж відповідей, проте не для пана Козака.

Нагадаємо, що летальність – це відношення померлих до загального числа уражених. Станом на 10 травня, уражених по всьому світу -4 040 289, померлих – 279 565. Неважко порахувати справжню цифру: 279 565 / 4 040 289 * 100 = 6,92%.

Про офіційні дані летальності ми писали у пункті №3.

 7. Швеція vs Великобританія

Меседж.  «Пряме зрівняння між Швецією ( без ізоляції ) та Великобританією ( яка повністю закрита та ізольована ) показує, що ці дві країни повністю ідентичні з точки бачення числа випадків і смертності на одиницю населення. Тобто не ізольована Швеція має рівну статистику з повністю закритою Британією».

Перевірка. Про обмеження у Швеції ми писали тут https://bit.ly/2UlxivL Там наразі зареєстровано 3225 смертей – найвищий показник серед скандинавських країн.

Швеція робила ставку на здоровий глузд громадян. Більше того, на прес-конференції 5 травня головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл, який раніше захищав рішення країни не запроваджувати карантин, тепер визнав, що “не впевнений”, чи стратегія без будь-яких обмежень була найкращим вибором: “Я абсолютно не впевнений. Ми всі постійно про це думаємо” https://bit.ly/3dBj4Pq

Також у Швеції не вдалося попередити спалах у будинках престарілих. Цікаво і доступно про обмеження у Швеції тут: https://p.dw.com/p/3bku6

До речі, наведемо цікавий приклад “відсутності обмежень”: у Швеції Вальпургієва ніч і танці в ніч на 1 травня – велике свято, особливо для молоді. В університеті міста Лунд заборонили вхід в парк, де зазвичай збираються 25-30 тисяч молодих людей. Читайте уважно позицію влади міста https://bit.ly/2LjfQDX Більше того, там розкидали куряче лайно https://bit.ly/3bpwDzM У парку так смерділо, що ніхто не не те, що там не їв і не пив, але й гулянь не влаштовував.

Загалом навколо Швеції дуже багато маніпуляцій, а смертність там зростає.

Проте пан Козак порівнює чомусь Швецію не зі скандинавськими країнами, які ввели карантин і мають в рази нижчу смертність, а із Великобританією. Це ще одна ознака постів Козака – вибірковість для того, щоб підтвердити свою позицію.

8. Смерть від ізоляції

Меседж.  «Найавторитетніший Британський журнал THE LONDON TIMES повідомив, що 50% від усіх сьогоднішніх смертей може бути викликаним не коронавірусом, а наслідками ізоляції, спільної паніки і часткового колапсу соціальної системи».

Перевірка. Про смертність в Британії ми уже давали лінк у пункті №5. Дублюємо https://bit.ly/3dwEWvh За цим лінком ви знайдете рівень смертності за віком, статтю і регіонами.

Про смертність як наслідок паніки або ізоляції ні в цьому матеріалі, ні в іншому немає. Від слова взагалі. Перевірте самі – тут https://bit.ly/2WnWJPv Там чітко вказано, що кількість смертей від коронавірусу значно вища, ніж та, про яку звітує Уряд, оскільки Уряд враховує виключно статистику тих, хто помер в лікарнях.

А ось тут https://bit.ly/2zrG7xm є ще одна цікава стаття (новіша), в якій йдеться про смертність загалом і описується тенденція, про яку ми писали у пункті 5. Збільшується кількість померлих поза межами лікарень не від коронавірусу. Чому так – думки експертів розходяться.

Хтось вважає такий стан речей через страх людей звертатися до лікарів та лікарень, а хтось – що пацієнти, які мали б померти в лікарні натомість помирають вдома. Загалом, це дискутивне і складне питання. Проте, варто розуміти: якщо є проблеми зі здоров’ям (тим паче йдеться про серцево-судинні захворювання або інші хронічні патології) необхідно звертатися до лікаря – незалежно від того, в якій країні ви живете. Пандемія коронавірусу не виключає смертність від інших захворювань.

9. Білорусь — жертва фейків

Меседж. «Білорусь працює в звичному режимі, хоча визнає КОВІД19, та зовсім не в тих видуманих масштабах, який нам малює Білл Гейтс і його маріонеточна організація ВОЗ, яку до речі в брехні та фальсифікаціях обвинуватив сам Президент США Дональд Трамп. У Білорусі багато випадків КОВІД і є летальні випадки, але смертність від сезонного грипу там наприклад перевищує смертність від ковід19, або аналогічна тій. Білорусь на власному прикладі почала доводити, що КОВІД19 це афера сильних світу цього, на країну обрушилася маса замовних фейків. На створення таких новин виділяються мільярди доларів».

Перевірка. По-перше, Дональд Трамп багато кого у багато чому звинувачував. Він же спочатку теж не визнавав коронавірус,а потім ввів надзвичайний стан.

Але цей пункт про фейки та маніпуляції навколо обмежувальних заходів у Білорусі. Ми теж уже писали про це тут https://bit.ly/2SUfh82

Окрім популізму Лукашенка на словах, Білорусь попри те, що не ввела офіційно карантин, вживає значно жорсткіших заходів з протидії пандемії, аніж низка країн, де карантин діє як державна програма.

У Білорусі один з найвищих показників тестування населення на COVID-19 (274 тисячі станом на 11 травня) уряд Білорусі і профільні міністерства активно виконують рекомендації ВООЗ, запроваджують відповідні профілактичні заходи.  Особи, які прибули в Білорусь протягом 14 днів повинні самоізолюватися вдома.
до роботи не допускають працівників з ознаками застуди. Освітнім закладам рекомендовано перейти на дистанційне навчання, дитячі садки працюють як зазвичай. Припиняють роботу читальні зали, в музеях забороняються масові заходи, скасовуються всі виставки та презентації. заборонено відвідувати будинки для літніх та людей з інвалідністю.

10. ВООЗ залежна від Білла Ґейтса

Меседж. «Всесвітню Організацію Охорони Здоровя на 30% її фінансує засновник MICROSOFT Білл Гейтс і його дружина Міланда, інститут яких до речі вже володіє патентом на розроблення вакцини. Гейтс володіючи багатомільярдним фондом забирає гроші з боротьби зі СНІДОМ, ЕБОЛОЮ, МАЛЕРІЄЮ від якої щомісячно вмирають сотні тисяч людей, а щороку мільйони та спрямовує їх на нібито боротьбу з ковід19 від якого більше чим за пів року вмерло 250 тисяч людей. ВОЗ робить все, що приказує Білл Гейтс, адже важко мабуть втратити 30% фінансування, та й певне керівники організації отримують свою долі від задуманої афери».

Перевірка. Фонд Білла та Мелінди Ґейтс дійсно відіграє важливу роль у фінансуванні ВООЗ — надає 9,8% коштів організації. Більше виділяє тільки США — понад 400 мільйонів доларів минулоріч. Це приблизно 15% від річного бюджету ВООЗ. Хай там як, ці цифри далекі від заявлених Козаком 30% https://bit.ly/2yLbtip

Незабаром ситуація може змінитися — президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація зупиняє фінансування ВООЗ, «поки триває оцінка її ролі у приховуванні інформації про поширення коронавірусу та помилок у реагуванні на нього» https://bbc.in/3ctsWL2 Наразі там працюють над створенням власного агентства, яке займатиметься міжнародними кампаніями в галузі охорони здоров’я https://fxn.ws/3cltG4A Відтак світова роль ВООЗ може суттєво ослабнути.

11. Covid-19 — привід позбутися мігрантів

Меседж.  «КОВІД19 найбільше зачепив ті країни, економіка яких вже роками на спаді, а мігранти лише погіршують ситуацію. Іспанія, Франція, Британія, Італія, США та навіть Китай, який за час пандемії позбувся по деяким джерелам майже 22 мільйонів нелегалів. Так завдячуючи КОВІД19 Європа не впустила до себе майже 1.5 мільйона біженців з Сирії та 1 мільйона біженців з Африки. Так за декілька місяців панування КОВІД в Франції, Іспанії, Італії, Британії ці країни фактично депортували декілька мільйонів іноземних громадян, які дешевою оплатою праці відбирали роботу у місцевих, або ж повністю сиділи на дотаціях та займалися грабуванням населення».

Перевірка. Коронавірус зачепив усі країни, незалежно від рівня їхнього економічного розвитку. Пан Козак наплутав із цифрами і ситуація із мігрантами, а особливо нелегалами – це окрема історія.

Наприклад, в США – близько 11 млн нелегалів. До них наразі змінилося ставлення і їх почали класифікувати як надзвичайно важливих. США депортувала кілька десятків нелегалів після того, як у них виявили коронавірус. Зокрема, йдеться про нелегалів із Гватемали. https://bit.ly/2WjOC6t

За оцінками Інституту міграційної політики, у США 6 мільйонів працівників-іммігрантів (цифра, яка не враховує правового статусу) працюють на передових лініях реагування на коронавірус, а ще 6 мільйонів – у галузях, найбільш постраждалих від пандемії https://bit.ly/2zwSesI

Франція, Німеччина, Італія та Іспанія закликають Єврокомісію підтримати “механізм пошуку та солідарності” щодо мігрантів, які прибувають через Середземне море https://bit.ly/2LkZ5br

Одна із найбільших проблем у мігрантів – це медичне обслуговування. Вони дуже бояться захворіти, бо не мають відповідного забезпечення і не можуть розраховувати на таке. Про проблеми читайте більше тут https://bit.ly/3coZ9CT

Зачепимо трішки ситуацію із українськими мігрантами.

З початку пандемії з Польщі повернулося понад 150 тисяч українців. Зараз сільському господарству Польщі потрібні кілька тисяч робочих рук, в червні – кілька десятків тисяч. Не краща ситуація й у будівельній галузі, на яку припадає 8% ВВП Польщі, адже з країни поїхав кожен п’ятий український будівельник.

Дефіцит робочої сили в Польщі можуть відчути підприємства автопрому, меблева галузь і метало- та деревообробка. Тобто ті галузі, які вже почали “розморожувати” свою активність. Читайте більше тут https://bit.ly/2AiKR8U Українських робітників чекають у Британії, Фінляндії та інших країнах, які готові доставляти українців чартерами.

Власне, тема дуже широка і аспектів дуже багато, а не оцих два речення, які Козак вирвав з контексту.

12. Залежність від МВФ

Меседж.  «КОВІД19 в більшості зачепив ті країни, які залежні від МВФ і його кредитування. Відмова від КОВІД19 будь якої країни наштовхує її на війну проти Всесвітніх Організацій, які контролюють все ЗМІ, яке зробить все, щоб потопити країну в океані фейкового багна, як вони це роблять з Білоруссю та ще з рядом держав.

Перевірка.  Ми тут навіть пояснювати не хочемо, просто дивіться для порівняння цифри першої десятки країн за кількістю інфікованих та співпраця з МВФ:

США: 1 млн 367 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2SRKh8E
Іспанія: 268 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2zqK45h
Велика Британія: 219 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2YYMaEp
Італія: 219 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2WjWQvw
Франція: 176,9 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/35WuZoo
Німеччина 171,8 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2SX7AxP
Бразилія 163,4 тис хворих – останній кредит взятий у 2005 році, наразі погашений https://bit.ly/2WKMDXV
Туреччина: 138,6 тис хворих – останній кредит взятий у 2008 році, наразі погашений https://bit.ly/35NbEpo
Іран: 109,2 тис хворих – жодних операцiй з МВФ https://bit.ly/2zuToVG
Китай: 82,9 тис хворих – останній кредит погашено 1991 року https://bit.ly/2WMaMNS

Також Бельгія, Нідерланди, Швеція, Швейцарія (які йдуть в другій 20-ці) кредитів МВФ не мають.

Про Всесвітні Організації, які контролюють всіх і все коментувати нічого – це до конспірологів. Хоча тут можна посперечатися: масони це чи рептилоїди 🙂
Щодо “фейкового багна” Білорусі, то ми пояснювали у пункті 9. Більше читайте тут https://bit.ly/2SUfh82

13. Масштаби пандемії перевищені в тисячі разів

Меседж.  «Ніхто не має сумнівів, що сам вірус КОВІД існує, але масштаби його перебільшені в тисячі разів, а загрозу він несе аналогічну іншим вірусам та хворобам. Більше 40 мільйонів людей щорічно вмирають від серцево – судинних захворювань. Лише від забруднення повітря у 2019 році вмерло 7мільйонів людей. Щорічно в Світі вмирають мільйони людей від СНІДУ, ЕБОЛИ, ЗІКУ. Десятки мільйонів щорічно вмирають від військових конфліктів, голоду, примушеної міграції…В України щоденно вмирають діти від алкоголізму, наркоманії , голоду, знущань, тисячі вмирають від СНІД, ТУБЕРКУЛЬЗУ, ГЕПАТИТУ та інших вірусів. Але до сьогодні ми сприймали всі ці цифри, як статистику, не більше того».

Перевірка. Цікава методика у Казака називати перебільшенням масштабів 4 мільйони інфікованих, відсутність лікування від коронавірусу, високий рівень інфікування і поширення по всій планеті.

Щодо цифр: ми вже писали про це ось тут https://bit.ly/2LfDFN5

І там ми чітко роз’янювали, чому подібні твердження є маніпулятивними та некоректними. Нагадаємо, не можна порівнювати щоденну глобальну смертність від COVID-19 – захворювання, яке тільки починає розвиватися і яке лише недавно оголошено пандемією, із щоденною глобальною смертністю від ендемічних захворювань, які вже давно досягли максимального піку.

Порівнювати середню смертність за увесь період від різних хвороб і смертність від коронавірусу за неповних пів року – це як порівнювати яблука та апельсини. Ми не знаємо, скільки смертей буде від коронавірусу через рік чи через 5, і як зміняться ці цифри.

14. Самогубства

Меседж.  «Сьогодні появляється все більше новин про самогубства із за страху заразитися Коронавірусом».

Перевірка. Безробіття в Україні цьогоріч зросло на 48% https://bit.ly/2YQD10j Не краща ситуація і в багатьох інших країнах. Безробіття в США в квітні досягло 14,7% — найвищий показник з часів Великої депресії https://abcn.ws/35TejxR Як наслідок — масовий стрес. Дрова у вогонь додає соціальна ізоляція (чит. п.8). Все це в комплексі дійсно може спричинити ріст самогубств. Може, але не факт. Є навіть обережні дослідження https://bit.ly/2WM5RMU Але це лише прогноз, до того ж результати нерецензовані. Наразі немає жодної статистики, яка свідчить про ріст самогубств через страх коронавірусу.

15. Порожні шпиталі

Меседж.  «Влада країн обманювала людство з заповненням шпиталів. В мережі є сотні підтверджених відео з пустими шпиталями, які в світі рахувалися заповненими хворими на КОВІД19. До сьогодні тимчасові Коронавірусні шпиталі Американських ЗС біля Нью – Йорка в більшості пусті, а кількість шпиталізованих в Нью – Йорку була переоцінена в сім раз».

Перевірка. Станом на 20 квітня, лише в штаті Нью-Йорк інфікованих (252 000) більше , ніж в Іспанії (200 000) та Італії (181 000) https://bit.ly/2WwwdE8 У Центральному парку був розгорнутий польовий шпиталь. Місцеві крематорії працювали цілодобово. У деяких лікарнях пацієнтам доводилося чекати на ліжко до 60 годин, деякі — померли в приймальному відділенні, чекаючи на ліжко у шпиталі https://nyti.ms/3eFdRqT Докладніше читайте в нашому матеріялі https://bit.ly/3cnHjjD

Щодо теми кількості тіл, моргів і крематоріїв чудовий матеріал-ілюстрація тут https://cnn.it/3fCurZ7

16. Наймолодша жертва

Меседж.  «В США губернатор заявив про дитину, яка стала жертвою КОВІД19 , як сама молода в світі жертва. Та вже наступного дня, знайомі з родиною, заявили, що дитина задихнулася в результаті нещасного випадку. Пізніше відповідальний за розслідування не підтвердив, що причиною смерті став Коронавірус».

Перевірка. Випадок трапився у США у штаті Коннектикут – ЗМІ і губернатор Нэд Ламонт (у своєму Twitter) повідомили про смерть дитини, якій було всього 6 тижнів від народження https://bit.ly/3dBaDn0. Тест на коронавірус показав позитивний результат. Повідомив про цей виключний випадок у прес-релізі і Директор департаменту громадського здоров’я Іллінойсу доктор Нгозі Езіке https://bit.ly/2yANKBz. А Комісар департаменту громадського здоров’я Чикаго доктор Еллісон Арваді заявив про смерть немовляти в ефірі каналу CBS https://cbsn.ws/2LkG1KE.

Тобто, інформація пройшла через декілька офіційних інстанцій і була оприлюднена не тільки губернатором штату. Жодних спростувань чи офіційних заяв від батьків немовляти не було.

Губернатор штату Ендрю Куомо, коли оголосив про смерть першої дитини, сказав:“Ми думали, що діти можуть тільки переносити хворобу… але ми не думали, що від цього постраждають діти”. Більше – читайте тут https://bit.ly/2LiDb8T

А ось тут матеріал про те, як 6-тижневий малюк помер від коронавірусу – це наймолодша смерть, зафіксована у Британії https://bit.ly/3coaNy6

17. Переслідування незгодних

Меседж.  «Поки Білл Гейтс розробляє вакцину, яка стане обов’язковою, в світі починають переслідувати усіх, хто не згідний з офіційною версією про КОВІД19. Сам вірус існує, але вакцина, яка буде розроблена проти нього скоріш за все буде використана проти людства. Найближчим часом відбудеться суд над мною, за те , що я висловлюю власну думку про КОВІД, при тому не закликаючи людей до ігнорування карантину чи самоізоляції. За версією поліції, мої роботи можуть призвести до масових протестів, хоча до таких ніколи нікого не закликав».

Перевірка. Ця заява із серії “теорії змови” і особистих суджень автора і не містить конкретних фактів. Ми теж вже неодноразово спростовували конспірологічні фейки щодо використання вакцини для чіпізації людства, для встановлення тотального контролю над світом, для викорінення таємних спільнот. Читайте про 16 000 публікацій у Facebook і 900 000 коментарів щодо Білла Гейтса як ТОП-персону у фейках про COVID-19 https://bit.ly/2WnsXdz, а також читайте тут https://bit.ly/2SWYnW9 і тут https://bit.ly/2Lj2kAj

Щодо переслідування “не згодних з офіційною версією про COVID-19”, то дійсно… ще з початку 2020 року Facebook, розпочав широкомасштабну компанію, до якої були залучені фактчекерські організації світу. Регулярні звіти про цю діяльність розміщуються на сайті компанії. На тлі цього, чимало фейкмейкерів час від часу “розганють” інформаційні хвилі про переслідування незгодних.

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja