Комарі обирають «жертв» із першою групою крові | Як ЗМІ «разганяють» давній  ФЕЙК – Без Брехні
Фактчек

Комарі обирають «жертв» із першою групою крові | Як ЗМІ «разганяють» давній  ФЕЙК

Щороку влітку на українців чатують комарі, і так само практично щороку інформаційне поле «кусається» публікаціями про те, що нібито ці комахи обирають своїх «жертв» за групою крові. Правда це чині, з’ясовували фактчекери.


ПЕРЕВІРКА

У виданні «Молодий буковинець» опублікували новину із заголовком  «Вчені назвали найсмачнішу групу крові від комарів». У ній йдеться про дослідження вчених, які начебто з’ясували, що улюблена група крові комарів – перша.

Що за вчені провели це дослідження, у статті не вказується. Вказується лише те, що інформацію взято із сайту «Главред». В публікації ж на цьому сайті також не уточнюється імена вчених чи хоча б яку медичну інституцію вони представляють.

У свою чергу сайт «Главред» взяв інформацію про комарів і групу крові у видання changeua.com, де знову ж таки йдеться про невідомих вчених.

З сайту changeua.com нас перенаправляє на сторінку «Народної правди», а саме новину, датовану 2019-им роком, де також не називають імен дослідників, проте вказується першоджерело – російський сайт  OA News.

На останньому – також без імен і назви експерименту.  Відзначимо, що до цієї теми видання час від часу постійно повертаються.

Тож, пройшовши шлях через п’ять інтернет-видань, ми прочитали одну і ту ж інформацію, проте так і не дізналися, що ж то за експеримент такий і чи має він щось спільне із правдою.

Проте дослідження ми все ж знайшли. Його провели у 2014 році група японських вчених. У їхньому експерименті взяли участь 64 добровольців. Дослідження показало, що у понад 80% комарі сідали на людей із першою групою крові, проте вчені були обережними у своїх висновках і у висновках повідомили, що вибір «жертви» укусів може бути спричинений не певною групою крові.

«Тести не дають пояснення перевазі посадки комарів на людей з групою крові типу А (перша група – авт..), і можуть бути інші невідомі впливи, що лежать в основі цієї переваги. Насправді, як вважається, антигени існують на шкірі людини в низьких концентраціях, і ми гадаємо, що комарі не можуть їх сприймати», – йдеться у резюме дослідження.

Думку з цього приводу висловила тернопільський ентомолог. У місцевій газеті «Вільне життя плюс» вона зазначила, що думка, що комарі найбільш пристрасні до людей з певною групою крові, проте вона неправильна.

«При виборі «жертви» самиця комара орієнтується на вуглекислий газ, що видихається людиною, на теплове випромінювання, рух, а також на запах молочної кислоти, що міститься в поті. Тому, чим сильніший від людини запах поту, тим інтенсивніша до нього цікавість комарів. Також самиця комара реагує на світло, надаючи перевагу слабко освітленим приміщенням, у зв’язку з чим у міських квартирах самиці ведуть в основному нічний спосіб життя», – зауважила  Світлана Величко.

Висновок:

Видання передрукували старі публікації за минулий рік із викривленим тлумаченням експерименту японських дослідників. Насправді не має пояснення, чи обирають комарі «жертв» за групою крові.

Автор. Свілана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja