«М’який карантин» Швеції є прикладом для всього світу | МАНІПУЛЯЦІЯ, яку знову поширюють ЗМІ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

«М’який карантин» Швеції є прикладом для всього світу | МАНІПУЛЯЦІЯ, яку знову поширюють ЗМІ

Ще від початку пандемії коронавірусу  в Європі багатьом не давала спокою стратегія Швеції у боротьбі з Covid-19. Це, нагадаємо, єдина країна Європи, яка офіційно не вводила карантин. На цьому тлі виникало чимало фейків, про які ми писали у матеріалах «Як смітникові ЗМІ зробили зі Швеції лідера за смертністю від COVID-19 | НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ».

Аж ось «прилетів» ще один, у якому читача запевняють, що нібито Всесвітня організація охорони здоров’я визнала «правоту» Швеції та ставить під сумнів потрібність введення карантину.  Що ж насправді вважають у ВООЗ, з’ясовували фактчекери.

СПРОСТУВАННЯ

«А нужен ли был карантин? ВОЗ признала правоту Швеции» – публікації із такими та схожими заголовками поширили декілька онлайн-видань.

У матеріалах стверджується, що у Всесвітній організації охорони здоров’я визнали правильною відмову Швеції від жорсткого карантину як захід боротьби з пандемією коронавірусу і що ця стратегія має стати прикладом для інших країн.

Начебто саме так сказав спецпосланець ВООЗ доктор Девід Набарро в інтерв’ю новозеландської радіостанції Magic.

Проте, як виявляється ЗМІ проманіпулювали як у заголовку, наголошуючи на непотрібності введення карантину, так і у текстах своїх матеріалів, вирвавши слова Набарро із контексту. Про це він сам згодом заявив, пише Вloomberg.

Так, Девід Наварро сказав, що перемогти COVID-19 можливо тільки за умови повної довіри між владою та населенням. «У Швеції уряд виявився здатним довіритися суспільству, а суспільство змогло довіритися уряду», – розповів Набарро.

Спецпосланець ВООЗ також зазначив, що шведський уряд поклався на свідомість громадян, тому не став вводити жорсткі карантинні заходи. Такої ж політики варто дотримуватись іншим країнам і надалі.

Тобто йдеться про самосвідомість громадян і політику держави, а не про потрібність /непотрібність карантину як такого.

Щодо стратегії Швеції, то ця країна, на відміну від решти країн Євросоюзу (та й більшості світу), не вводила карантин у будь-якій формі. Державне агентство з питань здоров’я країни лише оприлюднило рекомендації для громадян: носити маски, уникати скупчення людей, часто дезінфікувати руки, по можливості організувати роботу дистанційно. У країні закрилися лише навчальні заклади й ті підприємства, які не змогли налагодити віддалену роботу.

Погляди на таку стратегію досі є досі спірними. Так, у червні керівник Державного агентства з питань охорони здоров’я Швеції Андерс Теґнел визнав, що рішення країни не впроваджувати жорсткий карантин через епідемію коронавірусу призвело до більшої кількості померлих від COVID-19, ніж могло б бути. Співвідношення смертей досить велике у порівнянні із іншими країнами Європи, за що Швецію й критикували. Водночас Андерс Теґнел заявив, що не вважає підхід країни до боротьби з коронавірусом помилковим.

ВИСНОВОК

  • ЗМІ маніпулюють на темі карантину, який вже втомив, у тому числі й українців, вирвавши з контексту слова спецпосланця ВООЗ Девіда Набарро. Він не закликає не вводити карантин, а брати приклад зі Швеції у напрямку її стратегії подолання пандемії, коли і громадяни, і керівництво країни свідомо ставляться до боротьби з коронавірусом.
  • Подібні маніпулятивні заголовки і публікації в медіа призводять до того, що люди нехтують карантинними обмеженнями, і ріст нових інфікованих ледь не щодня встановлює рекорди.

Авторка: Світлана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja