«Мы не должны покупать российскую вакцину только для того, чтобы Европе больше досталось» |  МАНІПУЛЯЦІЯ від «ікспертів» з «Newsone» – Без Брехні
Фактчек

«Мы не должны покупать российскую вакцину только для того, чтобы Европе больше досталось» |  МАНІПУЛЯЦІЯ від «ікспертів» з «Newsone»

Ірина Паламар, громадський діяч та голова ГО «Народний союз» має особисте ставлення до Covid-19 та карантину. Раніше у березні у програмі «Український формат» на «Newsone» вона називала Covid-19 «аферою» та «мильною бульбашкою», а також у травні на «112 Україна» вказувала, що «Covid-19 лише перевірка для націй на слухняність». І ось, з останнього 6 листопада 2020 року Ірина Паламар була гостем політичного ток-шоу «Великий день» на «Newsone». Під час цієї майже трихвилинної розмови Ірина Паламар говорить про заробіток на маски, повний локдаун в Україні, покупці Європою російської вакцини та крадіжці грошей з фонду протидії COVID-19. Чи дійсно громадська діячка висловлює критичне та неупереджене ставлення до вищеперерахованих тем або лише маніпулює проблемами задля дискредитації української влади, розберемося.  

 

МЕСЕДЖ 1: «Стратегия того, что люди будут оштрафованы, потому что не носят маски. Я вижу здесь одну стратегию заработать на масках и все»

Це була відповідь Ірини Паламар на питання ведучої щодо її «відношення до дій влади у тому, щоб убезпечити і зменшити кількість добового приросту інфікувань.»

МОЗ вказує, що «у зв’язку з швидким розповсюдженням Covid-19 всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Маска має зменшити виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник». ВОЗ щодо користі масок на офіційній сторінці зазначає, що «носіння медичної маски може захистити від зараження вірусом, а також забезпечити захист оточуючих у разі наявності у людини респіраторних симптомів. Маски знижують потенційний ризик зараження від інфікованої людини незалежно від того, є у нього симптоми чи ні».

Отже, провідні організації вже не раз наголошували на користі носіння масок проти Covid-19, але Ірини Паламар бачить в цьому лише стратегію наживи.

 

МЕСЕДЖ 2: «У нас за последние сутки 9000 заболевших, а в Китае 47. В Китае в Ухане  уже люди ходят на дискотеку. А у нас пугают полным локдауном»

На 6 листопада 2020 року в Україні було зафіксовано 9 721 новий випадок Covid-19 інформує Максим Стапанов на своїй Facebook-сторінці. Національна комісія охорони здоров’я КНР на офіційній сторінці інформувала, що на 6 листопада нових випадків Covid-19 лише 33, а не 47 і точно не тисяч, як стверджує Ірини Паламар.

Радіо НВ 7 листопада брало в інтерв’ю у Максима Стапанова, в якому він зазначив, що «найкращий сценарій − це повний локдаун. Все заборонити, повністю на 21 день (інкубаційний період). Проте реальність така, що ми як країна не можемо собі дозволити повний локдаун, тому що люди будуть втрачати роботу та не буде за що купувати навіть продукти харчування». Слід зауважити, що меседж Ірини Паламар про те, що «у нас лякають повним локдауном» є дезінформацією.

 

МЕСЕДЖ 3: «Сегодня Европа заявила, что они будут покупать российскую вакцину. А когда мы об этом заявили нас вызвали на красный коврик в посольство США (ссылается на министра здравоохранения). Выходит, что мы не должны покупать российскую вакцину только для того, чтобы Европе больше досталось?»

Згідно з даними ВОЗ на 3 листопада 2020 року російська вакцина в переліку вакцин-кандидатів від Covid-19 знаходиться на третій фазі. Петер Сийярто, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщині, 7 листопада надав коментар угорській газеті «Magyar Nemzet» про те, що  «Угорщина почне імпорт російської вакцини проти COVID-19 вже в грудні, але невеликі партії, а з кінця січня 2021 року планують збільшити обсяг замовлення». Тому меседж громадської діячки про те, що «Європа заявила, що вони будуть купувати російську вакцину» є маніпуляцією, адже Угорщина це не вся Європа.

Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» 14 жовтня заявив, що «Україна не буде купувати російську вакцину, бо та не пройшла третю фазу клінічних випробувань». Також і в ефірі «Newsone» 13 жовтня (18:08) він вказував на те, що «говорити про покупку російської вакцини можна буде тільки після того, як вона пройде всі клінічні випробування. Крім цього необхідно буде довести її безпеку». Меседж Ірини Паламар про те, що «коли заявили про російську вакцину нас викликали на червоний килимок в посольство США» є маніпуляцією, адже Україна хоче спочатку переконатися в ефективності та безпечності вакцини.

 

МЕСЕДЖ 4: «Я считаю, что власть проиграла битву с коронавирусом. Украинскому народу нужно задуматься о том, кого они выбирают. Ковидный фонд разворовали, дороги часть построена, часть не построено, 100 млн. из фонда перекинули на создание патриотичных сериалов. Новых врачей они не обучают, потому что вообще в принципе закрыли это направление эпидемиологов. Вы понимаете, что это полный бардак».    

Дійсно згідно з офіційними даними на 6 листопада 2020 року, Мінфін України з Фонду протидії Covid-19 − 34 млрд. грн були виділені на будівництво, реконструкцію автодоріг державного значення. І це була найбільша сума, після неї йде найскромніші фінансування з фонду (порівняно з дорогами) лише 8 млрд грн на страхування на випадок з безробіття та 6 млрд грн на підвищення надбавок і доплат медичним працівникам, а також 1 млрд грн на державну пiдтримку сфери культури, туризму та креативної індустрії (патріотичні серіали), а не 100 млн, як стверджує громадська діячка.

23 листопада 2016 року МОН було оновлено перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. До переліку додали 7 нових спеціальностей, а саме «229 Громадське здоров’я», на якій здійснюється навчання на епідеміологів. Також КМУ ухвалив постанову «Про внесення змін до постанови КМУ від 29.04.2015 р. № 266» у 2017 році, в якій спеціальність «Епідеміологія» включили до магістерського напрямку «229 Громадське здоров’я». Твердження Ірини Паламар про те, що «в Україні закрили напрям епідеміологія» є неправдивої інформацією.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja