Маніпуляці про те, що Зеленський черевиком «поправив» українську символіку – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Маніпуляці про те, що Зеленський черевиком «поправив» українську символіку

У соцмережі Tik Tok поширили стоп-кадр з відео, де президент Володимир Зеленський нібито поправляє черевиком українську символіку http://surl.li/jfcvx.  Маніпулятивний підпис підкріплює суперечливий «кадр»: «Так-так, ногою поправляє символіку, бо то не його символіка».

У кадрі Зеленський  разом з прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою. Вони покладали квіти до Меморіалу Оксамитової революції у Празі.

Допис у Tik Tok переглянули понад 20 тисяч користувачів. А скриншот з відео одразу розійшовся мережею, зокрема такі ж дописи публікували користувачі Facebook http://surl.li/jfcxh

Ми розібрались, чи дійсно президент України публічно понівечив національну символіку.

 

Президент України Володимир Зеленський відвідав Прагу 7 липня цього року. Глава держави разом із прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою вшанували чеську боротьбу та демократію біля меморіалу Оксамитової революції, про що повідомляється в офіційному телеграм-каналі президента http://surl.li/jfduk Власне, на цьому місці, перед стелою, глава держави начебто торкнувся черевиком української символіки. На відео, що виклали на офіційному телеграм-каналі президента, момент покладання квітів – не зафіксований.

Подію показали на екранах чеські телеканали, тож нам вдалось знайшли повне відео. Його опублікував на своєму сайті чеський медіаресурс Idnes. tv. http://surl.li/jfejx.

На ньому чітко видно, що під час покладання квітів жовто-блакитна стрічка потрапляє на взуття президента України. Проте, жодних додаткових рухів, схожих на «поправляння» національної символіки Володимир Зеленський не робить. Президент кладе квіти і відходить разом прем’єр-міністром Чехії від меморіалу. Саме момент відходу від символу пам’яті був зафіксований на стоп-кадрі.

Інші чеські ЗМІ, зокрема телеканал ČT24 теж оприлюднили відео з заходу. Воно має трохи інший ракурс http://surl.li/jffut

Щодо користувача, що опублікував стоп-кадр у Тік-Ток, то йому віри немає. Адже це ноунейм, на сторінці якого жодного особистого контенту. Лише згенеровані відео, направлені на дискредитацію президента України, першої леді та загалом законодавчої та виконавчої гілок влади.

ВИСНОВКИ

  • Російські фейкороби не сплять і надалі намагаються дискредитувати президента та українську владу. Цього разу в інформаційно-психологічній війні використали національну символіку як символ суверенної держави і гаранта державного суверенітету, який нібито паплюжить український символ.
  • Такі наративи зазвичай базуються на візуальній складовій, та мають на меті вплинути на користувача емоційно. А текст – підсилює меседж, який намагається донести кремлівська пропаганда. Такі показові маніпулятивні вкиди час від часу вигадують та запускають в інфопростір, аби деморалізувати українське суспільство. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja