Маніпуляція італійського «журналіста» про відбудовані будинки в Маріуполі – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляція італійського «журналіста» про відбудовані будинки в Маріуполі

Російська пропаганда продовжує потуги вплинути на думку іноземців про те, що відбувається у тимчасово захоплених окупантами містах. Для цього вони кличуть людей, яких називають “журналістами”, хоча ЗМІ вони мало стосуються. Розкажемо на прикладі Маріуполя

 

Днями у своєму Телеграм-каналі найголовніший пропагандист Росії Владімір Соловйов похизувався тим, що, мовляв, в Маріуполь приїхав італійський журналіст, який розповів правду. http://surl.li/fhrpt Хтось на ім’я Андреа Лучіді зробив відео на фоні маріупольских новобудов. Італієць розповів, що жителі цих будинків начебто отримали від росіян 100 тисяч рублів та, власне, житло, а саме місто було під окупацією “Азова”.

Окрім Соловйова, це відео підхопили лише російські ноунейм сайти та “ДНР-івські” сторінки у Вконтактє.

Хто такий журналіст Андреа Лучіді? Італієць має кілька платформ, через які він транслює зручну для Росії пропаганду, та розповідає про свої поїздки по ТОТ України: Instagram з майже тисячею підписників http://surl.li/fhrtv, Twitter (273 читачі) http://surl.li/fhrub, Youtube (2,5 тисячі підписників) http://surl.li/fhrut, та Телеграм, де має найбільшу аудиторію – 5 тисяч людей. Саме через Телеграм чоловік збирає донати на “його роботу в Росії” http://surl.li/fhruk.

На Youtube знаходимо ролики, в яких, наприклад, перекладачка технічних термінів заводу “Азовсталь” Наталія розповідає про те, що вона – корінна маріупольчанка, що Місто Марії завжди було проросійським, а Україна захоплена фашистами.

Також нам вдалося знайти його публікації на сайті geopolitika.ru, в яких він розповідає “історію” України англійською, італійською та бразильською мовами http://surl.li/fhrvk.

Тобто судячи з контенту, Андреа Лучіді – це пропагандист, один із тих “західних” експертів у мережі проросійських агентів, яка багато років створювалася кремлем і почала активну діяльність від 24 лютого 2022 року.

Андреа Лучіді зробив відео у Маріуполі на тлі нещодавно побудованого мікрорайону, який у російських медіа мусолять ще з осені минулого року. Окупанти, даючи російським ЗМІ інтерв’ю, обіцяють небачені темпи будівництва та закрити “пятілєтку за трі года”. Наприклад, так званий віцепрем’єр РФ Марат Хуснуллін, відвідавши будівництво будинків в Маріуполі, заявив наступне: “В целом планируем наш трехлетний план по восстановлению города выполнить за два года” http://surl.li/fhsgb.

Російські засоби масової інформації транслюють ідею про те, що ключі від квартир у новобудовах отримуватимуть звичайні люди. Наприклад, медики http://surl.li/fhsit Втім, окрім обіцянок, далі мова не зайшла. Ба більше: інші ж пропагандистські ЗМІ із задоволенням розповідають про те, що будівництво нових комплексів курує Міністерство оборони РФ, неподалік від будинків буде розташовуватися республіканський Центр МНС, база для саперів — масштабний комплекс із понад десятка об’єктів на п’яти гектарах землі, гаражі для спецтехніки, склад ПММ, вольєри для службових собак та спеціально обладнані місця для дресури тварин http://surl.li/fhskc

Раніше ми розповідали про те, що компанія-виконувачка будівництв мікрорайонів має назву “ОлімпСітіСтрой”, яка постійно виграє тендери на побудування різноманітних воєнних об’єктів в Росії http://surl.li/fhsla

ВИСНОВОК

Росія продовжує штучно створювати видимість того, що вона “асвабадітєльніца” захоплених українських земель. Окрім основних рупорів пропаганди (“Комсомольская правда”, РІА і т.д.), не відмовляються й від “допомоги” іноземців, які, озброївшися камерою, їдуть на окуповані території, де їм спеціально навчені люди показують лише правильні місця, в яких можна вести вигідну російській пропаганді зйомку, а також спілкуються із “правильним” місцевим населенням.

Завдяки цьому жителі європейських країн вважають, що людям на анексованих Росією територіях почувається добре, що їх дійсно звільнили від українського фашизму (або нацизму).

 

Матеріал пілготовлено ресурсом “Запорізький центр розслідувант” в рамкх ініціативи Мережа з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja